Rádio Metropole zahájilo vysílání

Nové městské rádio Metropole začalo v sobotu 7. května vysílat v Olomouci a okolí.

Rádio Metropole

Na Olomoucku odstartovalo své vysílání nové městské rádio Metropole. Jde o třetí program Radia Haná a své vysílání spustilo v sobotu 7. května 2022 symbolicky v den 30. narozenin Radia Haná.

Rádio odstartovalo se sloganem Nej muzika ve městě – Let it play & enjoy! a pokrývá svým signálem na frekvenci 92,0 FM krajské město Olomouc a jeho nejbližší okolí.

„Vytvořili jsme mladé, živé rádio moderního formátu. Bude navíc komunitním prostorem. Na Metropoli budeme poskytovat kreativní vysílací prostor studentům, influencerům, podcasterům, lidem, kteří se chtějí vyjádřit,” přibližuje duši nového olomouckého radia Metropole autor projektu Marek Berger z mateřského Radia Haná.

Stanice se formátově prezentuje jako URBAN CONTEMPORARY s přesahem do formátu VARIETY a PUBLIC/EDUCATIONAL. Hudební playlist by měl obsahovat mix moderní hudby – chillout, ambient, urban, crossover, album alternativ, remixy či extended verze tanečních písní.

Provozovatelem rádia je společnost Hamco, vlastněná Pavlem Foretníkem a Davidem Foretníkem. Hamco zároveň provozuje Rádio Haná a Skyrock.

zdroj: Rádio Metropole