Vánoční Rádio Jih vystřídalo Cimbálku

Rádio Jih Cimbálka se proměnilo na Vánoční Rádio Jih plné vánočních písniček a koled. K původnímu programu se stanice vrátí po Štědrém dni.

Vánoční Rádio Jih plné vánočních písniček a koled nahradilo Rádio Jih Cimbálka

Milovníci vánoční atmosféry a vlastně všichni, kdo se nemohou nabažit vánočních písniček a koled, je nyní mohou poslouchat od rána do večera. Nebo taky od večera do rána. Prostě 24/7. Na dobu letošního adventu se totiž Rádio Jih Cimbálka odmlčelo a nahradilo ho Vánoční Rádio Jih.

To má v hudebním formátu jen vánoční písničky doplněné o moravské, české a slovenské lidové koledy. Výjimkou je nedělní Dechparáda, která z původního vysílání jako jediná zůstala. Součástí programu je také základní informační servis (zprávy, předpověď počasí), na který navazují tematické vánoční tipy nebo připomínky moravských a slováckých vánočních tradic. Ve vysílání dostane významnou podporu také charitativní akce stanice, která plní vánoční přání dětí z dětských domovů, ústavů a nemocnic z Jihomoravského a Zlínského kraje.

Rádio Jih Cimbálka se plánuje vrátit k původnímu formátu v noci ze 24. na 25. prosince. Stanice chce využít vzniklou „pauzu“ ve vysílání svého běžného programu k rozšíření hudebního archivu i přípravě dalších vylepšení programu folklorního rádia.

Vánoční Rádio Jih je možné poslouchat online a na frekvencích Hodonín 91.4 FM a Kyjov 91.8 FM.

zdroj: Rádio Jih