Rádia Context a Flex vysílat nebudou

Prime Studio odstoupilo od záměru provozovat 3 nové digitální rozhlasové stanice. Jako hlavní důvod udává štvavou mediální kampaň proti ruskému původu svého vlastníka.

Společnost Prime Studio nebude provozovat digitální rozhlasové stanice Radio Context a Radio Flex

Společnost Prime Studio, s.r.o. byla založena před 3 lety a má dle údajů uvedených v obchodním rejstříku jediného vlastníka, pana Andreye Chikalenka, který je zároveň i jejím jednatelem. Ten zároveň vlastní a řídí společnost Infinity Telecom, která měla zájem se zúčastnit aukce na provozovatele sítí digitálního rozhlasového vysílání.

Aktivity obou společností, jejich ne úplně jasné záměry a vlastník, původem ruský manažer, vyvolaly v českém mediálním prostředí vlnu zájmu a spekulací.

Prime Studio

požádalo o licenci k digitálnímu vysílání pro 2 stanice. Po tlaku, který vytvořila česká oborová média, se rozhodla stáhnout obě žádosti, která zaslala Radě pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV). Stanice Radio Context a Radio Flex tak nevzniknou. Uvedené kroky vyplývají z tiskového prohlášení společnosti, jehož úplný text najdete zde

Radio Context

mělo být podle tiskové zprávy z poloviny září informačním a hudebním programem v češtině, angličtině, ukrajinštině a ruštině, formátově měla být charakterizována jako Hot AC, žánrově zaměřené na pop, rock, chill nebo downtemp.

Radio Flex

mělo nabízet především hudební vysílání v češtině a angličtině. Stanice si plánovala za cíl propagovat a podporovat zejména mladé české hudebníky.

Prime Studio původně avizovalo zájem provozovat ještě třetí stanici, která měla být zaměřená na vzdělanější publikum klidnou prezentací a stylovou hudbou.

zdroj: Prime Studio