Frekvence 1 oslavila 30. narozeniny

Celoplošné rádio Frekvence 1 v říjnu oslavilo kulaté narozeniny. Ve vysílání bilancovalo s osobnostmi, které byly s rádiem v průběhu jeho života spojeny.

Frekvence 1 oslavila 30. narozeniny, v programu bilancovala s osobnostmi, které stanicí prošly

 „Do rádia to už od začátku táhlo zajímavé osobnosti. Úplně na startu to byli komici Miloslav Šimek, Oldřich Kaiser a Jiří Lábus, Halina Pawlowská přispívala do programu svým pořadem o horoskopech. A to Frekvenci 1 zůstalo. Je to rádio založené na tvářích a účasti českých známých jmen, a to jak z pohledu stálých moderátorů, tak hostů. A v tom chceme pokračovat,” říká ke kulatému výročí rádia jeho ředitel David Šmídt. V rámci oslav si proto stanice zve speciální hosty, kteří rádiem od jeho vzniku prošli.

Součástí narozeninové kampaně rádia jsou také zlaté pamětní medaile. Mohou je získat posluchači jako odměnu za svá originální narozeninová přání k třicátinám nebo na základě nápovědy ve vysílání osobně od moderátora putujícího po celém Česku. Dárkem posluchačům je i speciální narozeninový song „Frekvence 1 Allstars: Na týhle planetě”, který nazpívali současní moderátoři.

Frekvence 1 spustila oficiální moderované vysílání v neděli 24. října 1993 v 5:00 ráno. Jako první zazněla skladba Imagine skupiny Beatles. Původně kopretinové rádio vlastněné společností Lagardère Active Radio International bylo postaveno na pořadech (programových blocích) a osobnostech za mikrofonem.

 • Dámský klub moderovaly známé televizní hlasatelky, jako Hana Švejnohová, Marie Tomsová, Hana Heřmánková, Jaroslava Panýrková, Milena Vostřáková nebo Stáňa Lekešová.
 • Dance party studio live s duem Těžkej Pokondr alias Romanem Ondráčkem a Milošem Pokorným.
 • Pressklub, který v průběhu let moderovali např. Zuzana Bubílková, Ondřej Hejma, Barbora Tachecí, Václav Moravec nebo Luboš Xaver Veselý.
 • Knedlo Zelo Vepř aneb Každá rána dobrá Aleše Hámy a Jakuba Wehrenberga.
 • Sexy život v roce 2002 prolomil tabu. O vztazích a intimních věcech otevřeně mluvila Jitka Asterová a odborně komentoval Miloslav Plzák.
 • Velké hlavy s Jarkou Hanušovou nebo Janem Rosákem.
 • Co vy na to pane Kraus přinesl břitké glosy aktuálních událostí v podání Jana Krause.

V roce 2003 nastartoval nový management modernizaci stanice včetně kompletního rebrandingu. Upravil se hudební formát, zkrátily mluvené vstupy, změnil se poměr hudby a mluveného slova a blokové programování nahradil tok programových prvků. Změny završilo v roce 2005 i nové logo.

Rok 2018 přinesl změnu majitele. Frekvence 1 se stala součástí mediální skupiny Active Radio (Czech Media Invest) Daniela Křetínského.

Mezi aktuálně vysílané pořady patří:

 • Press klub Frekvence 1 rozhovory se zajímavými hosty na aktuální témata z oblasti ekonomiky, politiky, kultury či společenského dění.
 • Co se děje – nejnovější aktuální dění, příběhy ze života i historky z rodinného života populární zpěvačky a moderátorky Marty Jandové.
 • Kraus a blondýna – Blondýna Miluška Bittnerová se ptá na vše, o čem se mluví, a Jan Kraus jí to vysvětlí, vtipně, originálně a s nadhledem.
 • Cože – Michal Suchánek a Petr Kolečko originálně a vtipně radí všem, kdo to potřebují.
 • Nedělní lajf Petra Jablonského – příběhy ze života celebrit i politiků, které se (možná) nikdy nestaly…

Na národním i lokálním reklamním trhu stanici zastupuje a reklamu prodává Media Club.

zdroje: Frekvence 1, Active Radio