Rádio Čas spustilo vysílání v Jihlavě

Rádio Čas zprovoznilo nový vysílač Jihlava 99,4 FM pro posluchače v krajském městě a okolí. Původně moravská stanice tak expanduje na Vysočinu.

Radio Čas Jihlava 99,4 FM - nový vysílač na Vysočině

V pondělí 11. března spustilo Rádio Čas 3 nové vysílače, nejvýznamnější z nich v Jihlavě. Po sesterském Rádiu Dálnice, které ukončilo provoz na konci března loňského roku, stanice na Vysočině získala vysílací frekvence:

  • Jihlava 99,4 FM (800 W),
  • Měřín 94,7 FM (50 W),
  • Velká Bíteš 101,0 FM (50 W).

Vysílače Měřín a Velká Bíteš svým nízkým výkonem pokrývají jen malé území. Jihlavský vysílač, jehož výkon se blíží 1 kW, už je zajímavější.

„Těší nás, že můžeme v letošním roce opět rozšířit působnost a přinášet dobrou náladu i za hranice domovské frekvence. Jsme přesvědčeni, že naše programové portfolio osloví nové posluchače i na Vysočině,“ uvedl Roman Jeřábek, generální ředitel stanice.

Rádio Čas, které vloni v listopadu oslavilo 25. narozeniny, zároveň zmodernizovalo své vysílací studio. Slavnostně z něho začalo vysílat 6. března. Souběžně proběhla úprava loga a změny se už brzy dočká také celková vizuální identita stanice.

Čas je možné poslouchat v FM pásmu na třicítce frekvencí, on-line a na televizních přijímačích v pásmu DVB-T2. Od loňského července pak také ve zkušebním vysílání dočasného PD DAB+ multiplexu.

Lokální reklamu si stanice prodává sama, na národním trhu ji zastupuje RADIOHOUSE.

zdroje: Rádio Čas