Rádiové prázdniny jsou ve znamení akcí a letního programu

Léto a letní prázdniny jsou signálem k rozjezdu letních rádiových aktivit. Více letních písniček, soutěže, cestování a setkávání se s posluchači na akcích pod širým nebem jsou nejčastější.

Poslech v létě, léto 2022 na českých rádiích

Letošní léto bude na Rádiu Blaník (Media Bohemia) ve znamení soutěže Léto zdarma. Letos stanice zaplatí posluchačům nové auto, dovolenou, bazén, kolo a řadu dalších cen. Posluchači hledají zvolenou výherní kombinaci českých písniček. Kdo ji ve vysílání najde a zavolá jako první do živého vysílání Rádia Blaník, získává denní prémii a postupuje do finálového kola hry o jednu ze čtyř hlavních výher. 

Hitrádia (Media Bohemia) vyrážejí za posluchači svým vysíláním z akcí. Hitrádio Orion bude vysílat (už popáté) čtyři dny z mobilního studia na festivalu Colours of Ostrava. Hitrádio City vyrazí do Zoo Praha, odkud v živém vysílání přinese spoustu zajímavostí ze života zvířat a rozhovory s jejich ošetřovateli. Do rádiového vysílání se budou moci zapojit i návštěvníci pražské zoo, pro které Hitrádio připravilo na místě soutěže, zábavné aktivity pro děti nebo třeba odpočinkovou zónu. Hitrádio North Music plánuje na konec srpna tradiční festival hudby pro celou rodinu Labské léto. V areálu letního kina v Ústí nad Labem vystoupí např. Mirai, Jelen, Kapitán Demo nebo O5 a Radeček.

Rock radio (Media Bohemia) připravuje 8. ročník projektu Rockerka roku, tentokrát pod názvem Slušná rockerka 2022. Odborná porota spolu s  posluchači stanice vybírají 12 nejhezčích rockerek, se kterými nafotí profesionální kalendář. Celý poslední prázdninový víkend bude na Rock radiu ve znamení živých koncertů pod tradiční značkou Explosive Summer Fest.

Country rádio (Radio United Broadcasting) plánuje na léto Country Parník 2022. Na palubě lodi Král Jiří v Poděbradech se v průběhu léta představí řada hudebních hostů. 

Rádio Kiss (Radio United Broadcasting) také o letošních prázdninách uspořádá další ročník koncertů pod širou oblohou Kissparty Live 2022. Na srpen je plánován na Císařské louce v Praze Mega Mejdan Roku.

Rádio Frekvence 1 (Active Radio) vyrazí i o letošních prázdninách na roadshow po českých kempech. Na každém zastavení odehraje hodinový koncert speciální hudební host. V této roli se vystřídají Tomáš Klus, Rybičky 48, Mig 21, Buty nebo Marta Jandová. Součástí roadshow je živé vysílání z místa, opékání buřtů u táboráku a soutěže. 

Evropa 2 (Active Radio) letos uspořádá 4. ročník projektu Summer Camp Evropy 2 s moderátorem Tomášem Zástěrou. Pro děti připraví týden workshopů a do kempu dorazí i řada hudebních hostů a moderátorů stanice. Akce proběhne v Prachovských skalách a účast si bylo možné zajistit jen v soutěži Evropy 2.

Radio Čas připravilo pro své posluchače Mega léto, kde bude rozdávat vstupenky na letní koncerty, festivaly, výstavy a divadelní představení a završí ho Megapárty v Klubu Kravín v Dolním Benešově. Sesterské Radio Čas Rock pořádá v létě na letišti v Kylešovicích další ročník festivalu Rock na grilu.

Radiožurnál (ČRo) zahajuje v sobotu 2. července prázdninový program tradičně z MFF Karlovy Vary, odkud bude vysílat z mobilního studia R-stream. Po skončení festivalu stanice odstartuje letní projekt Radiožurnál na stezce Českem. Deset regionálních reportérů projde během pěti týdnů hranice republiky po jejím obvodě a nabídne posluchačům inspiraci na výlety.

Český rozhlas Plus plánuje letní seriál Příběhy pokladů, ve kterém Patricie Polanská posluchače zavede nejenom do naší historie. Přes celé léto bude pokračovat také ekonomický projekt Česko 2022: Život k nezaplacení. Vysílají ho stanice Radiožurnál a Plus, které monitorují, jak se inflace, rostoucí ceny za energie a další ekonomické ukazatele promítají do životní úrovně českých domácností. 

Stanice Dvojka (ČRo) zařazuje do vysílání Báječné léto ve dvou. To přinese osm původních povídek o partnerských nebo přátelských vztazích od současných předních českých autorů. Dále spouští soutěž o víkendové pobyty pro dva a jednu rodinnou dovolenou. Na základě indicií budou posluchači hledat známé dvojice ze světa literatury, filmu či divadla.

Letní projekt České léto chystá Vltava (ČRo). Ten mapuje české kulturní stopy v Evropě i ve světě a připomene autory, kteří prorazili v zahraničí.

zdroj: rádia