Radiodays Europe 2024 proběhne v Michově

V neděli 17.3.2024 začíná v Mnichově největší letošní celoevropská konference pro odborníky z oblasti rádia, podcastingu a výroby audio obsahu Radiodays Europe 2024.

Radiodays Europe 2024, v ICM - International Congress Centre Messe Munich, akce pro profesionály z veřejnoprávních a komerčních rádií a tvůrce audio obsahu z celé Evropy

Ve dnech 17. – 19. března 2024 proběhne v ICM – International Congress Centre Messe Munich prestižní akce, na které se každoročně setkávají profesionálové z veřejnoprávních a komerčních rádií i nezávislí tvůrci audio obsahu z celé Evropy. Letošní konference s podtitulem „Shaping the changing audio landscape” se zúčastní na 1300 odborníků z více než 65 zemí. Budou to zástupci oborů jako žurnalistika, média, marketing, management, telekomunikace, IT, finance nebo kreativní tvorba. V průběhu třídenní akce vystoupí řada řečníků z Evropy, ale také z USA nebo Austrálie.

Konference je organizována do sekcí a její program obsahuje celou řadu panelových diskusí, interaktivních relací, summitů, workshopů a networkingových akcí. Pro účastníky je zdrojem spoustu nápady, inovací, nejnovějších trendů, nebo komplexních datových výstupů, které si odvážejí pro využití ve svých stanicích, podcastech a dalších mediálních (zejména zvukových) aktivitách.

Mnichov se letos po Praze, Amsterdamu, Barceloně, Berlíně, Kodani, Lisabonu, Malmö nebo Vídni stane čtrnáctou zastávkou konference, která vloni poprvé proběhla také v regionu střední a východní Evropy. Patnáctý ročník Radiodays Europe se pak bude konat 9. – 11. března 2025 v Aténách. 

Samotná konference Radiodays Europe se zrodila v roce 2010 jako reakce na potřeby evropského veřejného i soukromého rozhlasového průmyslu setkávat se a diskutovat o nových mediálních výzvách. Hlavním organizátorem je nevýdělečné Sdružení Radiodays Europe, které bylo založeno skandinávskými vysílacími společnostmi Sveriges Radio, DR, NRK Radio a YLE.

Podrobný program mezinárodní konference Radiodays Europe 2024 naleznete zde.

zdroje: Radiodays Europe