Druhý moravský koncert Rádia Blaník

Druhý velký koncert Rádia Blaník na Moravě si pod širým nebem ostravské Dolní oblasti Vítkovice užívali tisíce spokojených příznivců stanice.

Druhý moravský koncert Rádia Blaník 2023, Kabát, Buty, Wanastowi Vjecy, Janek Ledecký a Aneta Langerová

Letošní velký moravský koncert Rádia Blaník se konal tentokráte v Dolní oblasti Vítkovice v Ostravě. V sobotu 23. září 2023 ho odstartoval zpěvák Janek Ledecký. Toho na podiu vystřídaly další hvězdy jako Aneta Langerová, ostravská kapela Buty nebo Wanastovi Wjecy. Závěrečné vystoupení pak patřilo kapele Kabát. Koncert moderoval programový ředitel Rádia Blaník Daniel Rumpík a kromě něho se mohli fanoušci rádia na místě potkat i s dalšími moderátory stanice.

Rádio Blaník každoročně připravuje pro své posluchače a fanoušky na přelomu května a června koncert v přírodním areálu na Konopišti a vloni poprvé uspořádalo předvánoční koncert v hale v Ostravě. Více než šestihodinový hudební maratón pod ostravským širým nebem v poprázdninovém období ale byl pro stanici riskantním krokem. Zejména s ohledem na nestálost počasí. Přípravy a začátek koncertu zkropil déšť, ale pak se rychle vyčasilo.

Produkčně byl koncert velmi dobře zvládnutý, zázemí pro diváky mělo dostatečnou kapacitu a netvořily se zbytečně dlouhé fronty. Velká stage a prohnuté velkoplošné obrazovky umocňovaly hudební zážitek. Pochvalu si také zaslouží skvělý zvuk. Vystupující zpěváci, zpěvačky a kapely k nadšení publika zahráli své největší hity a diváci tak odcházeli domů spokojeni. Zaplněný areál zároveň ukázal, že si Rádio Blaník za tři roky vysílání v Ostravě našlo své posluchače a fanoušky. Stanice, která začala v Ostravě vysílat 9. listopadu 2020, si tak již našla pevné místo v kulturním a společenském dění na severu Moravy.

„Ostrava navíc zažila to, že se živé vysílání Rádia Blaník otevřelo posluchačům, prolnulo se přímo s návštěvníky, moderátoři kombinovali vstupy z publika se vstupy z mobilního studia i pódia. Koncert tak působil velmi kompaktně a vysílání v tradičním formátu Rádia Blaník velmi netradičně,“ řekl Daniel Rumpík, programový ředitel Rádia Blaník.

zdroj: Rádio Blaník, RADIOHOUSE