Rádio Čas připravuje rozšíření na Vysočinu

Moravské Rádio Čas získalo licenci k využití 3 vysílačů po zaniklém Rádiu Dálnice. Zvětší tak o část kraje Vysočina území, které pokrývá svým signálem.

Nové vysílače Rádia Čas na Vysočině - Jihlava, Měřín, Velká Bíteš

Na konci března 2023 ukončilo své vysílání specializované dopravní Rádio Dálnice. Tím se uvolnilo 46 vysílacích kmitočtů. O tři z nich mělo zájem Rádio Čas z mediální skupiny Pohoda, která provozovala i sesterské Rádio Dálnice. Rada pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) vypsala na tuto skupinu frekvencí licenční řízení. A protože se nepřihlásili žádní další zájemci, stanice licenci získala.

Nové vysílače Rádia Čas na Vysočině:

  • Jihlava-Rudný 99,4 FM (800 W),
  • Měřín 94,7 FM (50 W),
  • Velká Bíteš 101,0 FM (50 W).

Vysílače Měřín a Velká Bíteš svým nízkým výkonem pokrývají jen malé území. Jihlavský vysílač, jehož výkon se blíží 1 kW, už je zajímavější a bude dostupný posluchačům v širším okolí.

Protože jiné rádio z mediální skupiny všechny 3 vysílače už provozovalo, dá se očekávat, že se jejich opětovné spuštění nebude odkládat a dojde k němu nejspíše v řádu týdnů (standardně na to má provozovatel půl roku od udělení licence). Po spuštění vzroste celkový počet FM vysílačů stanice na 33.

Rádio Čas je možné poslouchat v FM pásmu, on-line a na televizních přijímačích v pásmu DVB-T2. Od letošního července pak také ve zkušebním vysílání PD DAB+ multiplexu.

Lokální reklamu si stanice prodává sama, na národním trhu ji zastupuje RADIOHOUSE.

zdroje: RRTV, Rádio Čas