Podcastové Rádio Prostor rozšiřuje zpravodajství

Rádio Prostor nově vysílá zprávy každou půlhodinu a do vysílání zařazuje více aktuálních zpravodajských vstupů. Páteř vysílání stanice přitom tvoří podcasty.

Rádio Prostor rozšiřuje zpravodajství, páteř vysílání tvoří podcasty

Rádio Prostor rozšiřuje vysílání aktuálních zpráv. „Chceme rychle reagovat na aktuální dění a využívat tak potenciál rádia jako nejrychlejšího zpravodajského média,“ říká ředitel Prostoru Petr Lutonský. „V tuto chvíli přidáváme zprávy každou půlhodinu a především v ranním vysílání se budou objevovat zpravodajské vstupy, které budou reflektovat aktuální dění. Během léta budeme posilovat tým a postupně přidávat další živé prvky.“ Prostor pod vedením Lutonského v široké míře využívá vybrané pořady z on-line prostředí: „Pořád platí, že jedním z pilířů našeho vysílání budou podcasty.“

Prostor začal vysílat vloni v létě, kdy nahradil původní Rádio Z. Změna názvu a úprava formátu stanice souvisela se změnou jejího majitele, když ji od mediálního konglomerátu Czech Media Invest odkoupila skupina SPM Media. Přípravu a start projektu Rádia Prostor měl na starosti Petr Vladyka, v minulosti dlouholetý ředitel rádia Evropa 2. Šéfredaktorem zpravodajství se zároveň stal Luboš Procházka, někdejší šéf zpravodajství Frekvence 1.

Letos v lednu Vladyku nahradil Petr Lutonský, který byl jako multimediální producent zodpovědný za rozvoj podcastů v Echo Media. A hned od počátku se zaměřil na synergii zpravodajství rádia s weby vlastní mediální skupiny Echo24.cz a Hrot24.cz. A deklaroval přípravu využití podcastů ve vysílání stanice.

Na začátku března 2024 stanice začala vystupovat jako první podcastové rádio v ČR. Aktuálně (červenec 2024) ve všední dny tvoří páteř vysílání podcastové bloky, Podcastové ráno (7-11 hod.) a Podcastové odpoledne (12-16 hod.) doplněné hodinovými Podcasty na Radio Prostor (17-18 hod.). V době od 19 do 6 hod. (o víkendech od 18 do 8 hod.) stanice přebírá vysílání BBC World Service.

zdroj: Rádio Prostor