Dopravní Rádio Dálnice končí

Specializované dopravní Rádio Dálnice z mediální skupiny Pohoda na konci března přestane vysílat svůj program určený především řidičům a ukončí provoz.

Radio Dálnice končí

Na konci března přestane vysílat specializované dopravní Rádio Dálnice. Posledních 6 let nabízela stanice posluchačům každou čtvrthodinu pravidelný dopravní servis a nejnovější informace z tuzemských silnic a dálnic v českém a anglickém jazyce. 

Projekt dopravního rádia byl v minulosti dlouhé roky umrtven soudními žalobami. Následně se potýkal s nedostatkem vysílacích frekvencí, které by dokázaly signálem kompletně obsloužit dálniční síť v ČR. Rádiu Dálnice se sice podařilo pokrýt většinu dálnic D1 a D5, částečně i D2. Ovšem za cenu provozování velkého množství vysílačů, které s sebou nesly vysoké náklady na šíření signálu. Navíc se od doby vzniku projektu do současnosti významně změnily a rozšířily možnosti distribuce dopravních informací řidičům. Rádio přitom přišlo o primární výhodu rychlosti, se kterou dokázalo informovat o aktuálním stavu na cestách. Dnes jsou on-line okamžitě dostupné vizuální informace v mobilech nebo navigacích, které navíc přímo korespondují s řidičovými potřebami a polohou vozidla. Tyto faktory přispěly ke komerčnímu neúspěchu projektu, který nevyvolal dostatečný zájem u posluchačů (denní poslechovost 13 tisíc posluchačů dle Radioprojektu za 2. pololetí 2022) a byl dlouhodobě ekonomicky ztrátový. 

Vedení stanice plánuje se značkou Rádio Dálnice dále pracovat a chce ji přetvořit do podcastové platformy určené nejen pro řidiče. 

Rádio Dálnice patří do mediální slupiny Pohoda společně s Rádii Čas, Čas Rock a televizemi Relax, Rebel, INFO TV Brno. Provozovatelem je společnost Route Radio.

zdroj: Rádio Dálnice