Hitrádia FM Plus a Dragon se spojují

Ke spojení západočeských Hitrádií Dragon a FM Plus dochází v pondělí 4. dubna 2022. Na západě Čech tak bude možné poslouchat už jen Hitrádio FM Plus.

Hitrádio Dragon

Obě rádia patří do skupiny Media Bohemia. Důvodem je podle skupiny efektivnější řízení obou rádií. Obě rádia už před sloučením sdílela moderátory, program i playlist, proto jde z hlediska obsahu vysílání o změnu zanedbatelnou. Na druhou stranu jde mizí marketingová značka, která byla v Karlovarském kraji dlouhých 30 let.

„Rád bych vyjádřil respekt a velké poděkování všem, kteří z Dragonu za třetinu století udělali pojem, který dominoval Karlovarskému kraji. Odvedli skvělou práci. Děkuji za každou minutu jejich práce,“ uvedl Michal Merenda, programový ředitel Hitrádií.

Hitrádio Dragon začalo vysílat 14.2.1992 pod názvem Rádio Dragon a od samotného počátku se  zaměřilo na nejnovější hity.  V listopadu 2006 se stanici změnil vlastník na Media Bohemia (tehdy Stamford Managing). Od února 2007 Dragon převzal playlist Hitrádií a od května 2007 se stanice přejmenovala na Hitrádio Dragon.

zdroj: Media Bohemia