Změna majitele Rádia Impuls je potvrzena

Třetí nejposlouchanější celoplošné Rádio Impuls má po 10 letech nového majitele. Stala se jím investiční skupina Kaprain. Změnu vlastníka už odsouhlasil antimonopolní úřad.

Kaprain, novy majitel Radia Impuls, Cesky Impuls a Rock Zone, prodej impulsu posvetil antimonopolni urad - UOHS

Skupina Kaprain může převzít provozovatele rozhlasových stanic Londa, pod kterého spadají rádia Impuls, Český Impuls a Rock Zone. Dohodu o prodeji posvětil souhlas Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže, který nabyl tento týden právní moci. Antimonopolní úřad konstatoval, že prodejem Londy a Mafry Kaprainu nenastane na mediálním trhu změna, protože tato skupina zatím v mediálním oboru nepůsobí.

Souběžně s Londou a mediální skupinou Mafra se Kaprain stal majitelem chemičky Synthesia. V chemickém průmyslu Kaprain působí dlouhodobě prostřednictvím firem Spolchemie a Fortisch. Navíc se přes společnost Rubena angažuje i v gumárenském průmyslu. „Úřad se podrobněji zabýval oblastmi v chemickém sektoru, v nichž se činnosti spojujících se soutěžitelů překrývají, přičemž konstatoval, že spojení v tomto ohledu nevzbuzuje obavy z podstatného narušení hospodářské soutěže,” konstatoval ÚOHS.

Nový vlastník Rádia Impuls má zkušenosti zejména ve financích, realitách a průmyslu ale není úplným nováčkem ani na mediálním trhu. V minulosti vlastnil poskytovatele internetového připojení a televizního obsahu Nej.cz, pod kterého spadá i internetová televize Kuki. Jestli v mediální oblasti delší dobu zůstane a Mafru a Londu si ponechá, ale jasné není. Od původního vlastníka je totiž chtěli získat i další silní hráči, jako Energetické skupina Sev.en Pavla Tykače, Czechoslovak Group zbrojaře Michala Strnada nebo PPF. Ta už vlastní Novu a případnou koupí obou by posílila na internetu a zároveň vstoupila do tisku a rádia.

zdroje: Agrofert, Mafra