Black Hornet Radio získalo digitální licenci

Hard rockové Black Hornet Radio získalo licenci k digitálnímu DAB+ vysílání. Nová hudební stanice je ve fázi příprav, zkušebně vysílá on-line.

Black Hornet Radio - nová hudební hardrocková stanice získala licenci k digitálnímu vysílání v DAB+

Rada pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) udělila společnosti Black Hornet Productions s.r.o. licenci k digitálnímu rozhlasovému vysílání stanice Black Hornet Radio. Stanice bude šířena v COLOR DAB+ multiplexu a její program tak bude dostupný na digitálních rozhlasových přijímačích fanouškům tvrdších rockových žánrů ve středních Čechách.

Black Hornet Productions se prezentuje jako hudební a produkční agentura zastupující kapely Hand Grenade, Lunatic Gods, Sezarbil nebo Purnama. Nové rádio by mělo být společným projektem jejího majitele, Františka Krásy, a mediálního podnikatele Miroslava Pýchy. Ten stojí za COLOR DAB+ multiplexem a stanicemi Color Music Radio, Hey Radio a Rádio Sázava.

Vysílání stanice Black Hornet je v současné době ve fázi příprav. Pracuje se na hudební databázi a nastavování hudebního formátu i na webových stránkách (bhradio.cz). Zkušební vysílání je možné poslouchat on-line na webu rádia nebo přes aplikaci CZ Radio. Spuštění řádného vysílání se dá očekávat v řádu týdnů.

zdroje: Black Hornet Radio, Black Hornet Productions, RRTV