Country radio ukončilo vysílání ze Zbraslavi

Z pražské Zbraslavi přestalo vysílat na středních vlnách Country Rádio. Posluchači o nic nepřijdou, jen si musejí přeladit svá rádia na AM vysílač Liblice.

Country Radio ukončilo vysílání na středních vlnách z AM vysílače Zbraslav 1062 kHz

České Radiokomunikace (CRA) ukončily provoz středovlnného vysílače ve Zbraslavi. Souvisí to s jejich plánem nahradit neperspektivní vysílač moderním datovým centrem. To by mělo svými 2 500 racky patřit k největším v ČR. „Právě jsme ukončili vysílání Country Rádia z AM vysílače Zbraslav na kmitočtu 1062 kHz,“ uvedl Marcel Procházka, ředitel právního a regulatorního útvaru CRA a dodal: „Country však zůstává vysílat z Liblic na 639 kHz a z Českých Budějovic na 954 kHz s velmi dobrým pokrytím.“

Vysílání Country Rádia z vysílače Liblice CRA spustily 1. října 2023 (jak jsme Vás podrobněji informovali zde). Posluchači tedy měli měsíc na to, aby si svá rádia pohodlně přeladili z frekvence 1062 kHz na 639 KHz.

Rozhlasové vysílání na středních vlnách je překonané a neperspektivní. Horší kvalita zvuku, zřetelnější šum, chybějící stereo a závislost kvality příjmu na počasí, jsou hlavními důvody, proč se toto vysílací pásmo vyprazdňuje. Proto ho s koncem roku 2021 opustily i stanice Českého Rozhlasu. Na druhou stranu je mezi lidmi stále ještě obrovské množství starých rozhlasových přijímačů. Často jsou na chatách a chalupách, kam byly uklizeny z domácností. A protože jsou funkční, snaží se toho využít některá soukromá rádia, jejichž hlavní cílovou skupinu tvoří posluchači vyššího věku, a v tomto pásmu stále vysílají:

  • Country Rádio – vysílače Liblice 639 AM a České Budějovice 954 AM
  • Český Impuls – vysílač Líbeznice 981 AM
  • Rádio Dechovka – vysílač Stěžery 792 AM

Všechny 3 stanice na reklamním trhu zastupuje Media Club.

zdroje: CRA, Country Rádio