Změny v ranním vysílání Frekvence 1

Od září mají rána na Frekvenci 1 novou podobu. Od pondělí do pátku se hosté stávají součástí vysílání spolu s moderátory, víkendová rána pak mají nového moderátora Petra Vágnera.

Frekvence 1 má nový formát ranního vysílání

Ráno Frekvence 1 se jako programový blok vysílá od 6 do 10 hodin. V pracovní dny moderátoři Lubka Ponížilová a Míra Michálek zvou k sobě do studia na ranní kávu a neformální pokec vždy někoho z řad známých herců, zpěváků, sportovců nebo spisovatelů. „Nejde o klasické rozhovory, které vysílají všude a jak jsme je i my dělali dříve. Nově si s hosty povídáme jako s kolegy a kamarády u kávy nebo snídaně,“ říká Míra Michálek. Jeho kolegyně Lubka Ponížilová ho doplňuje: „Tím, že hosté tráví s námi dvě hodiny ve vysílání, tak se stávají dočasnými členy našeho ranního týmu.

Součástí ranního bloku zůstávají soutěže Poslední slovo a Platíme za vás, stejně tak pořad Kraus a blondýna a v pondělí navíc i výběr z humoristického Nedělního lajfu Petra Jablonského. 

Po několikaleté pauze se na Frekvenci 1 vrátil moderátor Petr Vágner. Za mikrofon usedá každou sobotu a neděli od 6 do 10 hodin. „Začínal jsem moderovat tady v rádiu na Evropě 2, kde jsem byl skoro šest let, a potom hned přestoupil na Frekvenci 1. Celkem jsem tady strávil nějakých 17 let, a to už je opravdu kus života. A teď, když přišla nabídka vrátit se, tak rozhodně nebylo o čem přemýšlet,“ komentuje svůj návrat Petr Vágner.

Frekvence 1 patřila spolu s Evropou 2 a několika menšími stanicemi do portfolia mediální skupiny Lagardere. Od roku 2018 je v rámci multimediální skupiny Active Radio součástí holdingu Czech Media Invest, reklamu prodává Media Club.

zdroj a foto: Frekvence 1