Únorové novinky za mikrofonem

Přelom ledna a února přinesl na českých rádiích několik změn na moderátorských a redaktorských pozicích. Novinky za mikrofonem hlásí soukromé i veřejnoprávní stanice.

Novinky za mikrofonem na českých rádiích

Rock Radio – Viktor Dyk

Zpěvák, skladatel, muzikálový herec a hudební producent Viktor Dyk od 30. ledna moderuje Rockovej rozjezd, ranní vysílání Rock Radia (6 – 9 hod.). Střídá tak Tomáše Krause, který ze zdravotních důvodů z ranního vysílání odchází. Viktor Dyk je členem souboru RockOpera,  podílel se na hudbě k filmům Snowboarďáci, Ro(c)k podvraťáků či Bestiář. 

Stanice už na sklonku loňského roku posílila svůj moderátorský tým o dvě zpěvačky: odpolední Rockovej voraz uvádí Annabelle Fárová a o víkendech se od mikrofonu hlásí Leona Šenková. 

Frekvence 1 – Michal Suchánek a Petr Kolečko 

Herec Michal Suchánek a scenárista Petr Kolečko uvádějí od února na Frekvenci 1 vlastní mini talk show Cože. Posluchačům v ní radí s čímkoliv, na co zeptají. Jejich vstupy stanice zařazuje do vysílání ve všední dny dopoledne i odpoledne, o víkendech je pak reprízuje. 

Oba shodně připouštějí, že je některé dotazy mohou i zaskočit. „Neznamená to ale přeci, že když něco nevím, tak nemohu poradit,“ dodává k tomu pohotově Michal Suchánek. 

Český rozhlas – Kateřina Havlíková a Zdeňka Trachtová 

Český rozhlas upravuje síť svých zahraničních zpravodajů. Kateřina Havlíková na postu stálého zpravodaje v Polsku vystřídala Martina Dorazína, který je v současnosti stálým válečným zpravodajem na Ukrajině. Z Bruselu je nově místo Viktora Daňka zpravodajkou Zdeňka Trachtová. 

Kateřina Havlíková působí od roku 2018 v zahraniční redakci Zpravodajství, kde byla specialistkou na dění v Africe a patřila k zakladatelům pořadu Za Obzorem. Od loňského roku se věnuje dění v Polsku. Pět let autorsky spolupracovala na pořadu ČRo Plus Historie Plus. 

Zdeňka Trachtová před nástupem do ČRo působila pět let v domácím zpravodajství iDnes.cz, kde se zaměřovala na školství a sociální i lidskoprávní oblast. V ČRo se kromě politiky zaměřuje na energetiku a EU. Je spoluautorkou podcastu Bruselské chlebíčky.

zdroj: Český rozhlas, Frekvence 1, RADIOHOUSE