Umělá inteligence promluvila hlasem Karla Gotta

Karel Gott znovu promluvil. V rámci projektu Českého rozhlasu Gott navždy a s přispěním umělé inteligence, která jeho hlasem načetla části autobiografie Má cesta za štěstím.

Umělá inteligence promluvila hlasem Karla Gotta

Rozsáhlou autobiografii Karla Gotta Má cesta za štěstím měli fanoušci možnost otevřít až více než rok a půl po jeho odchodu. Řadě z nich zněl přitom v uších jeho specifický a nezaměnitelný hlas. Dnes Karel Gott promlouvá znovu díky umělé inteligenci, která načetla jeho hlasem vybrané pasáže knihy pamětí.

Zpěvák v ní hovoří o svém dětství, rodinném zázemí, rodičích, kamarádech, o svých dcerách i zálibách, k nimž patřilo především malování. Popisuje svoje peripetie s bývalým režimem, pracovní i soukromé cesty po celém světě i poslední roky života, kdy ho omezovaly vážné zdravotní problémy.

Unikátní počin Českého rozhlasu představuje Lukáš Sapík, kreativní producent projektu nazvaného Gott navždy: „K dispozici jsme měli velkou část pořadů Karla Gotta Zpátky si dám tenhle film. Ty jsme doplnili přepisem, spárovali a pak se zjednodušeně řečeno jednotlivá písmenka rozstříhala. Pak už stačilo jen stroji dát nový text a písmenka se spárovala do nových slov.“

První sérii v podobě 24 dílů uveřejnil Český rozhlas na webu Dvojky a na audioportálu mujRozhlas v pátek 14.7.2023 v 10 hodin dopoledne. Vedle mistrova hlasu vytvořeného umělou inteligencí můžete slyšet také herce Igora Bareše.

zdroj: Český rozhlas