Radiožurnál Sport zahájil vysílání

Český rozhlas spustil v pátek 21. května v 11:00 svou novou celoplošnou digitální stanici Radiožurnál Sport.

Radiožurnál sport, poslouchej sport

Ke spuštění nové stanice při startu letošního hokejového mistrovství světa a také na oslavu 98. výročí rozhlasového vysílání v Česku. Radiožurnál sport je dostupný v digitálním vysílání DAB+, aplikaci Můj Rozhlas, také na internetu a v televizním multiplexu DVB-T2. Vysílá denně od 6:00 do půlnoci, od půlnoci do šesté ranní přejímá vysílání Radiožurnálu. Cílí na všechny české sportovní fanoušky, především ale na muže ve věku 35 až 50 let. Jde o první sportovní rozhlasovou stanci v českém éteru. Vysílání stanice odstartoval rozhovor olympijských vítězů Kateřiny Neumannové a Dominika Haška.

„Budeme vysílat MS v hokeji, fotbalové Euro, olympijské hry, Ligu mistrů, nejvyšší fotbalovou i hokejovou soutěž a řadu dalších,” sdělil Ondřej Suchan, šéfredaktor Radiožurnálu, který je zároveň pověřen řízením stanice Radiožurnál Sport. Vedle sportovních přenosů chce nabízet také magazíny o profesionálním a amatérském sportu, rozhovory a reportáže. „Chceme, aby rádio bylo pro všechny, kteří vnímají sport jako životní styl,” dodal Suchan.

Sportovní vysílání doplní hudba v žánru pop-rock, a to jak české, tak zahraniční produkce. ČRo původně zamýšlel postavit hudební složku na tvrdším rocku, ale na základě posluchačského výzkumu od tohoto záměru odstoupil. Z mateřského Radiožurnálu bude také nová sportovní stanice přejímat zprávy.

zdroj: Český rozhlas