Radiodays Europe míří do Prahy

V neděli 26.3.2023 odstartuje v Kongresovém centru v Praze největší celoevropská konference pro odborníky z oblasti rádia, podcastingu a výroby audio obsahu Radiodays Europe 2023.

Prestižní konference Radiodays Europe 2023 se koná v Praze

Ve dnech 26. – 28. března 2023 proběhne v Kongresovém centru Praha prestižní akce, na které se každoročně setkávají profesionálové z veřejnoprávních a komerčních rádií i nezávislí tvůrci audio obsahu z celé Evropy. Konference se zúčastní 1 300 odborníků z více než 50 zemí. Budou to zástupci oborů jako žurnalistika, média, marketing, management, telekomunikace, IT, finance nebo kreativní tvorba. V průběhu třídenní akce vystoupí řada řečníků z Evropy, ale také z USA nebo Austrálie. 

Praha se letos po Amsterdamu, Barceloně, Berlíně, Kodani, Lisabonu, Malmö nebo Vídni stane třináctou zastávkou konference, která tak poprvé proběhne v regionu střední a východní Evropy. 

„Jsme nadšeni, že ke stému výročí Českého rozhlasu můžeme v Praze představit konferenci Radiodays Europe a její odborný mezinárodní obsah,” říká Peter Niegel, výkonný ředitel Radiodays Europe a dodává: „Vím, že tato konference bude katalyzátorem mnoha diskusí v duchu motta Nová publika – nové příležitosti, které je tématem letošní konference.” 

Samotná konference Radiodays Europe se zrodila v roce 2010 jako reakce na potřeby evropského veřejného i soukromého rozhlasového průmyslu setkávat se a diskutovat o nových mediálních výzvách. Hlavním organizátorem je nevýdělečné Sdružení Radiodays Europe, které bylo založeno skandinávskými vysílacími společnostmi Sveriges Radio, DR, NRK Radio a YLE.

Podrobný program mezinárodní konference Radiodays Europe 2023 naleznete zde.

zdroje: Radiodays Europe, Český rozhlas