Radiodays Europe 2023 bude v Praze

Praha byla oficiálně oznámená jako hostitelské město pro pořádání největší celoevropské konference pro odborníky z oblasti rádia, podcastingu a výroby audio obsahu.

Radiodays Europe 2023

Radiodays Europe 2023 se uskuteční ve dnech 26.-28. března 2023.

„Pro rok 2023 jsme vybrali Českou republiku a Prahu jako hostitelské město, jelikož má velmi zajímavý a pulzující rádiový trh. Navíc, příští rok Český rozhlas oslavuje sté výročí od oficiálního zahájení rozhlasového vysílání a to je výborná příležitost představit český audio průmysl zbytku Evropy,“ uvedl Peter Niegel, výkonný ředitel Radiodays Europe.

Český rozhlas bude hlavním spoluorganizátorem této významné akce. Mezi tradiční účastníky konference patří zástupci médií veřejné služby, komerčních rádií i nezávislí tvůrci audio obsahu z celého světa. 

„Český rozhlas, respektive jeho předchůdce Radiojournal byl po BBC teprve druhou vysílací společností, která začala v Evropě oficiálně vysílat na rozhlasových vlnách a jsme rádi, že si organizátoři Radiodays Europe vybrali Prahu i s ohledem na význam tohoto výročí.“ řekl generální ředitel Českého rozhlasu René Zavoral.

První konference Radiodays Europe se uskutečnila v Kodani v roce 2010 a v průběhu let událost hostila řada velkých evropských měst, například Barcelona, Berlín, Paříž, Amsterdam, Vídeň nebo Lisabon. Praha je prvním městem z regionu střední a východní Evropy, která uvítá účastníky této konference. Hlavním organizátorem je nevýdělečná organizace Sdružení Radiodays Europe, která byla založena skandinávskými vysílacími společnostmi Sveriges Radio, DR, NRK Radio a YLE.

zdroj: Radiodays Europe