Rádio Praha nově hraje i v tunelu Blanka

Od dubna je možný nerušený poslech Rádia Praha, metropolitní stanice Českého rozhlasu, na frekvenci 107,1 FM také v tunelovém komplexu Blanka.

Rádio Praha 107,1 FM hraje v tunelu Blanka

Zejména řidiči uvítají možnost nerušeného příjmu Rádia Praha v tunelu Blanka. Metropolitní stanice Českého rozhlasu tak navázala na dokrytí dálničních tunelů Cholupice a Lochkov na D0, o kterém Rádio Profesionál informoval již na začátku února 2023. 

„Neustále pracujeme na zlepšování pokrytí FM signálu Rádia Praha. Jsem rád, že dnes k tunelům na D0 přibyl i nejdůležitější tunelový komplex a od Troji až na Smíchov naši posluchači o signál Rádia Praha nepřijdou,“ potvrdil vedoucí programu Rádia Praha Karel Zajíc

Stanice, která vysílá mezi 6 a 19 hod. aktuální dopravní servis každou čtvrthodinu, se letos vrátila do analogového FM pásma. Původně, ještě jako Regina, vysílala do listopadu 2015 na frekvenci 92,6 FM. Následně se přesunula do digitálního DAB+ pásma jako Regina DAB Praha. V říjnu 2019 se pak stanice přejmenovala Rádio DAB Praha a v lednu 2023 na Rádio Praha, kdy také začala vysílat na nové frekvenci 107,1 FM.  

Hlavní cílovou skupinou Rádia Praha jsou posluchači ve věku 30-45 let s aktivním zájmem o život, kulturu a společenské události v hlavním městě. Hudebně je rádio založeno na hitech posledních 10 let.

zdroj: Český rozhlas