Radio Orlicko spouští nové vysílače

V průběhu léta 2021 zprovozní Radio Orlicko dvě nové vysílací frekvence pro Rychnovsko a krajské město Hradec Králové.

Rádio Orlicko posiluje

Radio Orlicko, regionální rozhlasová stanice z Ústí nad Orlicí, rozšiřuje svůj signál. Své dosavadní pokrytí má tímto téměř zečtyřnásobit. Zároveň stanice změní své logo a aktualizuje zvukový obal.

Rada pro rozhlasové a televizní vysílání Radiu Orlicko udělila dva nové vysílací kmitočty, na kterých stanice bude moci šířit svůj signál. V Hradci Králové bude vysílat na frekvenci 105,1 FM, obyvatelé Rychnovska pak budou moci ladit 94,3 FM. Tyto dva kmitočty doplní stávající frekvenci 95,5 FM pro Orlickoústecko.

“Oba regiony vnímáme jako oblasti s velkým potenciálem. Dále je třeba podotknout, že naše stanice je pro inzerenty velmi zajímavá tím, že naše vysílání není zahlceno reklamou, tudíž jejich sdělení nezanikne, jako v ostatních rádiích. V neposlední řadě jsme jedná z mála stanic v ČR, která se vyhýbá hlavnímu hudebnímu proudu a tím se stáváme neobyčejnými,“ uvedl majitel rádia Věroslav Musil.

Radio Orlicko je poměrně mladou stanicí a vysílá od roku 2016. Na začátku roku 2019 přesunulo svůj vysílač z centra města Ústí nad Orlicí na vrchol Andrlova chlumu u Ústí nad Orlicí. Rozšířilo tak šíření signálu i na východní část Pardubického kraje a část kraje Královéhradeckého. Snaží se konkurovat hudební nabídkou, kterou označuje jako „kompromis mezi hlavním proudem a skutečnou alternativou”.

zdroj: Radio Orlicko