Rádio Expres FM se rozšířilo do západních Čech

Metropolitní rádio Expres FM z mediálního domu Seznam.cz spustilo šestici nových analogových vysílačů v Plzeňském a Karlovarském kraji.

Radio Expres FM se rozšířilo do západních Čech

V dubnu stanice uvedla do provozu na západě Čech nové městské vysílače. Konkrétně Domažlice-Vavřinec 103,0 FM (100 W), Karlovy Vary-sídliště 105,0 FM (200 W), Klatovy 92,4 FM (100 W), Plzeň-stadion 103,0 FM (200 W), Tachov 105,6 MHz (200 W) a Železná Ruda-město 105,6 FM (25 W). Licenci rádio získalo od RRTV vloni v říjnu, jak jsme Vás informovali zde

„Po dvaceti letech existence Expresu jakožto lokální pražské a středočeské stanice jsme se vrhli do dalších regionů České republiky. Na šesti vysílačích, od Karlových Varů přes Plzeň až po Železnou Rudu, pokrýváme od jara tohoto roku region západních Čech. S lokální identifikací, s lokálním obsahem a lokálním porozuměním,“ říká Pierre Beneš, manažer rozvoje rádií Seznam.cz a dodává “Rozšířili jsme ale i signál na další kanály včetně DAB a začali produkovat podcasty.“ 

 

Mapa území pokrytého signálem Rádia Expres FM Mapa území pokrytého signálem rádia Expres FM (zdroj: Seznam.cz)

 

Vstup stanice do západočeských měst doprovází marketingová kampaň, která vloni vzbudila pozornost a rozčeřila jinak celkem poklidné vody rádiové propagace v hlavním městě. Kampaň bude lokalizovaná pro západní Čechy. 

Expres FM je hudebně-informačně-zábavné rádio se zaměřením na současnou hudbu od indie rocku přes elektro-pop až po house a drum and bass. V moderátorských vstupech se Expres FM zaměřuje kromě hudebních informací také na zpravodajství z regionu. 

Lokální reklamu pro stanici zajišťuje Seznam.cz, na národním trhu ji pak zastupuje RADIOHOUSE.

zdroje: Expres FM, Seznam.cz