Rádio Energic získalo digitální licenci

Mladoboleslavské hitové hudební Rádio Energic získalo celoplošnou licenci k rozhlasovému vysílání v digitálním pásmu DAB+. Zahájit vysílání plánuje během několika měsíců.

Radio Energic získalo licenci k vysílání v DAB+

Ve všední dny plánuje nová stanice vysílat moderovaný program včetně zpravodajských infomací z domova i ze světa, počasí, sportu a dopravních informací.

Formátově se Rádio Energic chce zařadit do kategorie Contemporary Hit Radio (CHR) a tedy hrát zejména aktuální hity. „Chceme být energická rozhlasová stanice pro mladé lidi a milovníky moderní muziky,“ řekl Tomáš Veselý, programový ředitel Radia Energic a zároveň jednatel společnosti.

Nový rozhlasový program má ambici na českou digitální platformu DAB+ přinést model moderních stanic západního stylu. Za své vzory si nové mladoboleslavské rádio bere například lotyšské EHR, rakouský Kronehit nebo francouzskou či německou stanici Energy.

Stanice by při spuštění k šíření signálu měla využívat multiplex společnosti Teleko digital, který mimo jiné pokrývá signálem i samotnou Mladou Boleslav. Další rozšiřování pak bude záležet jak na úspěšnosti tohoto projektu, tak na rozvoji digitalizace rozhlasového vysíláni v ČR a s ním souvisejícím vznikem nových multiplexů.

zdroje: Rádio Energic, RRTV