Rádio Čas spustilo vysílač Svitavy 98,9 FM

Ostravské Rádio Čas rozšířilo území pokrývané signálem o město Svitavy a blízké okolí. Na frekvenci 89,9 FM se tak jeho moravský program dostává z Moravy na východ Čech.

Rádio Čas Svitavy 98,9 FM


Rádio Čas získalo licenci k vysílání ve Svitavách v říjnu loňského roku, jak Vás již Rádio Profesionál informoval zde. A bylo tedy jen otázkou času, kdy stanice z nového vysílače na frekvenci 98,9 FM zahájí vysílání. Stalo se tak (v zákonné lhůtě do půl roku od udělení licence) na začátku dubna. Bude zajímavé sledovat, jak se stanice vypořádá s programovou licenční podmínkou „zaměření vysílání na Svitavy a okolí – informace o aktuálním dění a regionálních akcích“.

Rádio Čas vysílá svůj program založený na prověřených hitech na území téměř celé Moravy. Svým reklamním zákazníkům zároveň umožňuje vysílat lokalizovanou reklamu na 6 okruzích: Ostravsko, Slezsko, Valašsko, Zlínsko, Olomoucko a Brněnsko. Nové frekvence by měla být zahrnuta do okruhu Olomoucko, ke kterému má nově pokrývané území nejblíž.

Území pokryté signálem Rádia Čas Svitavy 98,9 FM

Mapa území pokrytého signálem Rádia Čas Svitavy 98,9 FM

Vysílání Rádia Čas je možné poslouchat v FM pásmu na 30 frekvencích, on-line a také na televizních přijímačích v pásmu DVB-T2. Lokální reklamu si stanice prodává sama, na národním trhu ji zastupuje RADIOHOUSE.

zdroje: Rádio Čas, RRTV