Rádio Blaník přebírá vysílací frekvence Helaxu a Rubi

Rádio Blaník začíná vysílat na severní a střední Moravě. Díky tomu výrazně zvýší dosah vysílání.

Rádio Blaník hezky česky

Od pondělí 9. listopadu 2020 začne Rádio Blaník vysílat v Moravskoslezském a Olomouckém kraji. Kromě Ostravy a Olomouce bude od pondělí vysílat na kmitočtech i v Prostějově, Přerově, Zábřehu, Kroměříži, Šumperku, Bruntálu a Hranicích. Na těchto frekvencích doposud vysílala Rádia Helax a Rubi, která se tak začlenila do rodiny Rádia Blaník, podobně jako v květnu letošního roku Rádio Petrov.

„Jsem přesvědčený o tom, že výjimečný formát Blaníku bude nyní po dokrytí Moravy a Slezska velkou výzvou pro spoustu národních značek. Nabízíme jim produkt založený na blízkém vztahu k posluchačům i klientům, který má nyní navíc takřka celoplošný dosah,“ říká Štěpán Ryska, jednatel společnosti Radiohouse, zastupující exkluzivně prodej reklamy na Rádiu Blaník.

Program Blaníku chce novým posluchačům na Moravě a ve Slezsku nabízet důraz na regionální servis, aktuální zpravodajství, tipy a především českou hudební tvorbu od osmdesátých let do současnosti. Součástí programu je i nové ranní vysílání speciálně pro Moravu a Slezsko, které bude každý všední den od 5 do 9 hodin.

Start vysílání Rádia Blaník pro Moravu a Slezsko doprovází i billboardová kampaň založená na postavách z dávné české a moravské mytologie.

 

zdroj: Rádio Blaník