Ostravské Fresh radio získalo licenci

Fresh radio získalo o licenci k rozhlasovému vysílání. Stanice chce v Ostravě spustit vysílání už na Štědrý den a zaplnit programovou mezeru po úspěšném rádiu Helax, které vysílá už jen online.

Fresh Radio získalo licenci a připravuje zahájení vysílání

Společnost Tureček Media s.r.o. vlastněná Ondřejem Turečkem alias DJ Turdou získala od Rady pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) licenci k provozování Fresh radia. Stanice bude vysílat na kmitočtu 103,6 FM z vysílače v centru Ostravy (Ostrava Karolina) maximálním výkonem 50 W. Nízký vyzářený výkon umožní pokrýt signálem většinu města, v některých směrech i nejbližší okolí.

„Fresh radio by mělo plynule navázat na zaniklou stanici Helax 93.7 FM, která více než 25 let působila v rámci Moravskoslezského kraje,“ uvedl při licenčním řízení Ondřej Tureček a dodal: „Tím vznikla z našeho pohledu programová i hudební mezera, kterou bychom rádi doplnili a to hudebně i informativně pro posluchačské spektrum, které tuto stanici poslouchalo.“  Fresh chce hudebně směřovat na aktuální popovou a elektronickou hudební scénu a neopomene ani žánry jako hip-hop nebo house. „Plánujeme převzít světové producentské show od producentů a dýdžejů, kteří šíří své pořady v rámci světa, spíše jako večerní a víkendové formáty. Večery od 19 do 21h. od pondělí do neděle budou věnovány různým elektronickým hudebním stylům,“ doplnil Tureček. 

Stanice také počítá s řadou hlasů, které posluchači mohou pamatovat z vysílání Helaxu, jako Jirka Javorský, Aleš Brůna, Lumír Mořkovský, Martin Gredner, Patrik Neuwirth, Michaela Kaczmarková a Michaela Nedomová a další.

Fresh Radio plánuje zahájit vysílání už na Štědrý den 24.12.2022 ve 20:00 hod. Aktuálně také spustilo úvodní propagační kampaň, zejména na sociálních sítích.

zdroj: Fresh radio, RRTV