On-line Rádio Helax se mění na Fajn Helax

Fajn Helax v polovině ledna 2023 nahradil Rádio Helax. Taneční hudební on-line stanice pro mladé se tak začlenila do rodiny Fajn rádií.

Fajn Helax nahrazuje online Rádio Helax

Internetové Rádio Helax prošlo rebrandingem, kdy kromě nového názvu Fajn Helax dostalo také nové logo, claim i zvukový obal. Stanice se bude profilovat jako taneční rádio, s claimem Non stop dance. Každý den nabídne v programu 12 hodin světové taneční show od Martina Garrixe, DJ Tiesta, Don Diabla, Glitterbox, Defected, Spinnin, apod.

„Kolem nového rádia Fajn Helax bychom rádi do budoucna vytvořili komunitu fanoušků taneční hudby. Obsahově budeme nabízet tu nejlepší světovou taneční muziku, vše zabalíme do nového trendy zvukového obalu ve stylu světových tanečních rádií a fanoušci nepřijdou ani o oblíbené eventy,“ říká Ondřej Cikán, programový ředitel rodiny stanic Fajn rádií a Rock rádia.

Rádio Helax (původně Hellax) začalo vysílat v roce 1993. Po opakované změně majitelů nakonec zakotvilo ve stáji Media Bohemia. V listopadu 2020 stanice své vysílání na ostravské frekvenci 93,7 FM ukončila a vysílala už jen na internetu. V FM pásmu Helax nahradilo vysílání nadregionálního rádia Blaník.

Na Rádio Helax se snaží navázat také nové Fresh radio, které od 24.12.2022 vysílá taneční hudbu v Ostravě na frekvenci 103,6 FM a je posluchačům dostupné také na on-line streamu.

Taneční rádio Fajn Helax je zaměřeno na mladší posluchače ve věku 12-35 let. Patří do mediální skupiny Media Bohemia a obchodně stanici zastupuje RADIOHOUSE.

zdroj: RADIOHOUSE