Oldies Radio se změnilo na Blaník Oldies

Media Bohemia pokračuje v konsolidaci značek svých stanic a přípravě na digitální rozhlasové vysílání. Po Fajn rádiu přišlo na řadu Rádio Blaník.

Rádio Blaník Oldies, Media Bohemia konsoliduje značky svých rozhlasových stanic, Blanik Oldies, Blanik CZ, Radio Blanik

Značku Blaník tak už mají tři stanice. K mateřskému Rádiu Blaník a Blaníku CZ do rodiny na začátku března přibyl Blaník Oldies. Stanice vznikla rebrandingem Oldies Radia.

Blaník Oldies je webové rádio, které se zaměřuje na vysílání zahraniční a v menší míře i české hudební produkce vzniklé v období 60. až 80. let.

Online rádio BLANÍK CZ pak do vysílání po celý den zařazuje pouze české písničky. Výjimkou je jen jedna slovenská v hodině.

Rádio Blaník Oldies má celkem pestrou historii. Vysílat začalo v roce 1999 v Praze na frekvenci 103,7 FM jako country rádio Melody. Nebylo příliš úspěšné, a proto už v roce 2002 proběhla kompletní transformace na rockový formát a název stanice byl změněn na Radio Olympic. Další změna následovala v roce 2003, kdy stanice začala hrát zejména angloamerickou oldies hudbu 50. až 60. let. V noci se pak ve vysílání objevovaly divadelní a jiné mluvené scénky. V roce 2007 se stanice znovu přejmenovala, nejprve na Oldies radio Olympic, posléze zkráceně pouze na Oldies radio. Současně došlo k posunu hudebního formátu na klasické hity 60. až 70. let. Záhy pak byl formát rozšířen i o dekádu 80. let. Od roku 2010 rádio vysílalo i v Táboře na frekvenci 106,8 FM.

V lednu 2021 ovšem Oldies Radio zmizelo z rozhlasového éteru. Přesunulo se na internet jako Oldies radio online a jeho vysílací frekvence převzalo Rock Radio. 1.března 2024 se Oldies radio online stalo součástí blanické rodiny jako Blaník Oldies.

Rádia Blaník patří společně s Hitrádiem, Rock Rádiem nebo Fajn rádiem do portfolia skupiny Media Bohemia. Multikanálová strategie značkových stanic pak je jednou z možností, jak se může jejich vlastník tematicky rozkročit a využít kapacity, které budou nabízet digitální multiplexy.

zdroje: Rádio Blaník, Oldies Radio