Netro Life Radio zlepšuje možnosti poslechu

Českobudějovické Netro Life Radio může přesunout svůj městský vysílač na kopec Bába a zároveň zdvojnásobit jeho výkon na 400 W.

Netro Life Radio přesouvá vysílač 100,8 FM na kopec Bába

Rada pro Rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) schválila v únoru změnu vysílacího stanoviště Netro Life Radia v Českých Budějovicích. Stanice tak bude moci přesunout svůj vysílač na stožár O2 na kótě Bába s nadmořskou výškou bezmála 600 m (vysílá odtud i Rádio Blaník na 88,4 FM). Zároveň bude moci zvýšit maximální výkon vysílače z 200 na 400 W a zlepšit tak stávajícím posluchačům příjmové podmínky.

Větší nadmořská výška a vyšší výkon vysílače by měly zároveň rozšířit území, na kterém bude k dispozici kvalitní signál stanice na frekvenci 100,8 FM. 

Metro Life Radio 100,8 FM přechází na vysílač na kopci BábN Původní a nové vysílací stanoviště Netro Life Radia 100,8 FM

Netro Life Radio začalo vysílat 15. června 2020 svůj program zaměřený na posluchače ve věku 20 až 39 let. Základem hudebního formátu je Dance a RnB, které doplňují house, funky, taneční hudba 90. let, ve speciálních pořadech hudba elektronická a v malém měřítku také rock a pop. 

Nezávislá stanice se neobjevuje ve výsledcích měření poslechovosti Radioprojekt a reklamu si prodává sama.

zdroje: RRTV, Netro Life Radio