Lednové novinky na českých rádiích

Začátek nového roku přinesl ve vysílání českých rádií řadu novinek v programu i moderátorském obsazení. Aktuálně také letí rádiové soutěže o dálniční známky.

Radia novinky - leden 2023

Stručný přehled toho, jaké hlavní novinky přinesl začátek nového roku na jednotlivých stanicích.

Evropa 2

Nová moderátorka Ivana Kulhánková alias Fancy začíná uvádět tříhodinovou víkendovou odpolední show Maxximum muziky od 13 do 16 hod. Kulhánková sedm let moderuje pro hudební televizi Óčko a působila také v Rádiu Spin.

Frekvence 1

Čtvrteční a páteční večery na stanici nově moderuje Ondřej Kubala, od 18.20 do 22 hod., v pátek do 23 hod. Z pátečního na sobotní večer se pak přesouvá Česká hitparáda s Janou Knížkovou a Romanem Mikeschem vysílaná od 19 do 20 hod. 

Celý leden bude na českých dálnicích na čerpacích stanicích MOL v rámci soutěže s Frekvencí 1 rozdávat moderátor Tomáš Fíla celoroční dálniční známky.

Rádio Blaník

Ranní program Dobré ráno nově začali v pracovní dny moderovat Petr Brožík a Martin Císař, dlouholetí moderátoři Blaníku. Součástí ranní show vysílané od 5 do 9 hod. je i Magda Otáhalová, která každé všední ráno připravuje celou řadu zajímavostí a aktualit z celého Česka.

Na podporu nového formátu ranního vysílání stanice připravila soutěž o dálniční známky. Získají je posluchači, kteří správně odpoví na otázky moderátorské dvojice.

Hitrádio

Síť stanic spouští lednový projekt Lůzr roku, kdy bude odměňovat posluchače za přiznání mimořádné smůly z roku 2022 

Rádio Beat

Nová Rocková albotéka doktora Podzimka přinese každé pondělí od 20 hod. vždy 3 alba, která patřičně probere, vysvětlí a bude z nic také hrát.

Rádio Praha

Se změnou názvu (z Rádia DAB Praha) je od 2. ledna metropolitní stanice dostupná nejen v digitálním DAB+ pásmu, ale vrací se také k analogovému vysílání na nové frekvenci 107,1 FM.

Hudební program stanice nově rozšiřují ve večerních hodinách od 19 hod. specializované hudební pořady zaměřené na různé hudební žánry:

  • pondělí – Vinyl, hudba z vinylů od 80. let až do současnosti
  • úterý – Hip Hop and RnB Zone
  • středa – Hot Zone, úplné hudební novinky
  • čtvrtek – Praha žije, záznamy živých koncertů
  • pátek – Rock je náš
  • sobota – Zóna 90, hudba 90. let
  • neděle – Hit týdne, hitparáda Rádia Praha

Fresh radio

Nová ostravská městská stanice, která začala vysílat na Štědrý den, uvolnila aplikace pro on-line poslech na chytrých mobilních telefonech. Je ke stažení v obvyklých appstorech pro operační systémy Android, iOS (Apple) i Harmony (Huawei).

Rádio Impuls

Jakub Urban nahradil na pozici programového ředitele stanice Františka Matějíčka. Urban za téměř 15 rádiových let prošel celou řadou stanic, pracoval v Dance radiu, České rozhlasu, Rádiu City 93.7, Oldies Rádiu a Rádiu Impuls. Má také zkušenosti v oblasti televizní dramaturgie a scenáristiky, video tvorby a marketingu.

See Jay radio

Definitivně se odmlčela taneční stanice, která v poslední době vysílala omezený program již jen on-line. Původně rádio šířil svůj program digitálně v DAB+ s přestávkami v různých multiplexech, 30. srpna 2019 opustilo DAB+ vysílání. V létě 2021 se pak stanice ještě neúspěšně pokusila získat finanční prostředky na portálu HitHit.

zdroje: Frekvence 1, Evropa 2, Radiohouse, Rádio Beat, Český rozhlas, See Jay radio