Infinity Telecom odstupuje z aukce DAB+ multiplexů

Telekomunikační operátor Infinity Telecom se rozhodl zrušit svou účast ve výběrovém řízení. Jako hlavní důvod udává negativní medializaci společnosti a jejího vlastníka s ruským původem.

Infinity Telecom odstupuje z aukce komerčních DAB+ multiplexů

Společnost Infinity Telecom, s.r.o. poskytuje telekomunikační služby. Byla založena před 8 lety a aktuálně má dle údajů uvedených v obchodním rejstříku jediného vlastníka, pana Andreye Chikalenka, který je zároveň i jejím jednatelem.

Účast společnosti se základním jměním 30 tisíc korun, její ne úplně jasné záměry a vlastník, původem ruský manažer, vyvolaly v českém mediálním prostředí vlnu zájmu a spekulací. „Tyto články obsahovaly v nemalé míře zkreslená či neověřená fakta, a v některých případech dokonce přímé nepravdy. Hlavní společnou myšlenkou všech těchto článků přitom bylo akcentování ruského původu pana Andreye Chikalenka, a to přesto, že on sám se opakovaně vyjádřil, že s Ruskou federací nemá žádnou reálnou vazbu a že absolutně odsuzuje současnou ruskou politiku.“ uvádí stanovisko společnosti. A přidává i další důvody, proč se aukce nezúčastní: „Články tak mezi našimi obchodními partnery vyvolaly naprosto nedůvodné obavy a zásadním způsobem nabouraly naše trvající i možné obchodní vztahy.“

Úplný text tiskové zprávy Infinity Telecom je zde.

Výběrové řízení (aukci) na provozování digitálních rozhlasových sítí (komerčních DAB+ multiplexů) vyhlásil Český Telekomunikační Úřad (ČTÚ) na počátku srpna. Přihlásilo se do něj celkem 9 zájemců a všichni splnili kvalifikační podmínky. Po odstoupení Infinity Telecomu jich zůstalo 8. Samotná aukce je čtyřkolová a její zahájení, které se předpokládalo 10. října 2023 má mírné zpoždění. Na rozdělovaných kmitočtech mohou vzniknout 2 celoplošné a 27 regionálních rozhlasových sítí. A protože každá může šířit 12-16 programů, znamená to, že by mohlo digitálně vysílat až 24-32 celoplošných a bezpočet regionálních digitálních rozhlasových stanic.

zdroje: Infinity Telecom, ČTÚ