Hudební oslava 100. narozenin rádia v Česku

100 let vysílání rádia v Česku oslaví Český rozhlas velkým koncertem. Jeho program uslyší živě i posluchači Radiožurnálu, Dvojky a regionálních stanic ČRo.

Hudební oslava 100 let rozhlasového vysílání v Česku

Český rozhlas slaví letos kulaté jubileum – 100 let.

Pravidelné rozhlasové vysílání bylo zahájeno právě před 100 lety, 18. května 1923 ve 20.15 ze stanu v Praze-Kbelích. Vysílalo se živě a jen hodinu denně. Součástí vysílání na dlouhých vlnách bylo krátké ohlášení a koncert. Československo se tím stalo jednou z prvních evropských zemí s pravidelným rozhlasovým vysílání.

V rámci oslav pořádá Český rozhlas 18. května 2023 v Riegrových sadech v Praze velký koncert. Posluchači se můžou těšit hudební maratón, na kterém budou hrát a zpívat desítky hudebníků jako Mirai, Chinaski, Lenka Filipová, Aneta Langerová nebo Marek Ztracený. Vstup je zdarma.

„Jednak vstoupí kapela Bandjeez, která s Kateřinou Marií Tichou a Miraiem Navrátilem připomenou zpěváka Davida Stypku. Zahraje a zazpívá i Lenka Filipová. Symfonický orchestr Českého rozhlasu pak doprovodí Petra Maláska a sólisty. Mezi nimi bude například Dagmar Pecková, Aneta Langerová nebo Michal Kocáb. Chystáme i několik dalších překvapení – hudebních i nehudebních. Ale o těch bych ještě nemluvil,“ říká hudební dramaturg Radiožurnálu a také celého koncertu Petr Král.

Koncert startuje v Riegrových sadech ve čtvrtek 18. května v 18 hodin. Budou ho přenášet živě Radiožurnál, Dvojka a regionálních stanice ČRo.

zdroj: Český rozhlas