Hlas Karla Gotta vytvořený umělou inteligenci boduje

Rozhlasový projekt Gott navždy zaznamenal více než milion poslechů a stal se nejposlouchanější četbou na pokračování v historii Českého rozhlasu.

Gott navždy překonal milion poslechů on demand

Rozsáhlou autobiografii Karla Gotta Má cesta za štěstím si mohli mistrovi fanoušci přečíst v knižní podobě. Řadě z nich při četbě zněl v uších jeho specifický a nezaměnitelný hlas. Díky Projektu Českého rozhlasu Gott navždy si vybrané pasáže knihy mohli zájemci poslechnout. Vedle mistrova hlasu vytvořeného umělou inteligencí můžete slyšet také herce Igora Bareše.

Český rozhlas od 14. července, kdy na webu Dvojky a na audioportálu zveřejnil první kapitoly, do konce srpna zaznamenal už více než 1 milion přehrání (on demand). Díky tomu se seriál stal nejposlouchanější četbou na pokračování v historii ČRo. V celkem 49 kapitolách zpěvák hovoří o svém dětství, rodinném zázemí, rodičích, kamarádech, o svých dcerách i zálibách. Popisuje svoje peripetie s bývalým režimem, pracovní i soukromé cesty po celém světě i poslední roky života, kdy ho omezovaly vážné zdravotní problémy.

„Životní příběh Karla Gotta jsme vyprávěli s největší pokorou. Několik let byl totiž našim rozhlasovým kolegou a jsme rádi, že se prostřednictvím tohoto projektu vrátil na Dvojku,“ uvedla Lenka Mahdalová, šéfredaktorka ČRo Dvojka. Ohlasy byly podle ní ve většině nečekaně pozitivní. Posluchači oceňovali projev Igora Bareše i autenticitu hlasu vytvořeného umělou inteligencí.

Kompletní paměti vyjdou 29. září jako audiokniha Má cesta za štěstím. Po definitivním ukončení projektu bude hlasový otisk Karla Gotta smazán ze serverů a uložen v chráněném off-line režimu, aby se zamezilo jeho možnému zneužití.

zdroje: Český rozhlas