Hitrádio City Brno slaví 14. narozeniny

Brněnské Hitrádio v úterý 27. září v rámci narozeninových oslav otevřelo návštěvníkům své prostory a uspořádalo narozeninový koncert.

Hitrádio City Brno slaví 14. narozeniny

Před 14 lety, v noci z 28. na 29. srpna, se v moravské metropoli poprvé rozeznělo Hitrádio Magic, které se posléze přejmenovalo na současné Hitrádio City Brno. Stanice nahradila rockové AZ rádio, které na brněnské frekvenci 99,0 FM vysílalo už od roku 2002. Aktuálně Hitrádio City Brno vysílá nejen pro Brno a blízké okolí, ale na městském kmitočtu 102,7 FM si ji mohou naladit také posluchači ve Znojmě.  

Narozeninová oslava odstartovala v 16.00 hod., kdy rádio otevřelo své brány návštěvníkům. Ti si mohli prohlédnout vysílací studio, redakci i produkční studio, kde se natáčejí rádiové reklamy. Následoval oficiální program před Pavilonem Morava v areálu BVV, který vyvrcholil koncertem kapely O5 a Radeček a brněnské taneční skupiny Sajmon & Garfunkers.

„Kromě koncertů, čeká na návštěvníky také bohaté občerstvení a vesmírné překvapení v podobě obřího nafukovacího a ve tmě svítícího modelu Země – Terralónu, který nám zapůjčila brněnská hvězdárna,“ řekla Jitka Valášková, která má vedení stanice na starosti. 

Už na začátku září také rádio vyrazilo se svým mobilním studiem ven za posluchači. Vysílalo ze Zoo na brněnské Mniší hoře, zmapovalo budoucnost nově se rodící městské části Nová Zbrojovka, vysílalo ze Streetparty brněnského dopravního podniku i z Festivalu vědy na BVV, ze Špilberku, který ožil pohádkovým pokladem, a také ze Znojemského historického vinobraní.

Hitrádio City Brno jako člen rodiny Hitrádií je součástí mediální skupiny Media Bohemia, reklamu prodává Radiohouse.

zdroj: Hitrádio City Brno, Radiohouse