Hitrádia podporují stavbu Domu pro Julii

Hitrádia dlouhodobě podporují stavbu nového dětského hospicu Dům pro Julii v Brně. V předvánoční kampani se za týden vybralo téměř 300 tisíc korun a vyprodaly se charitativní vánoční ozdoby.

Dům pro Julii - Hitrádio podporuje stavbu dětského hospicu v Brně

Hitrádia dlouhodobě podporují stavbu brněnského dětského hospicu Dům pro Julii, díky němuž vznikne v ČR první zázemí pro dětskou paliativní péči. Letošní podzimní pomoc odstartovalo Hitrádio City 93,7 FM. To vybralo ještě před začátkem adventu částku 120 tis. korun, díky akci Rozsviťte s námi Prahu. Od první adventní neděle pak následovala on-air a online kampaň i na dalších rádiích sítě a propagace na vánočních akcích Hitrádií. Kormě podpory sbírkového konta se stanice pustily i do charitativního prodeje skleněných vánočních ozdob ve tvaru srdce, které se kompletně vyprodaly do týdne od spuštění kampaně.

„Myslím, že mluvím za všechny kolegy z Hitrádií, když řeknu, že cítíme velkou potřebu Domu pro Julii pomoci,” říká Michal Merenda programový ředitel sítě Hitrádií a dodává: “Chtěli bychom poděkovat všem posluchačům a klientům, kteří se do sbírky zapojili.”

Banky pro Julii

Charitativní ozdoby Hitrádií – srdce pro Dům pro Julii

„Spolupráce s Hitrádiem je úžasná. Protože tady je nutno říct, že Hitrádio je s námi úplně od začátku našeho projektu, což už je 5 let. A ta vytrvalá podpora je opravdu velmi důležitá, protože díky ní se, dobře plánuje, co můžeme dál poskytovat za péči. A také je velmi důležité šíření osvěty, protože Hitrádio se nebojí tohoto tématu – dětské paliativní péče. Za to jsme opravdu vděční, protože to je velká odvaha a pomoc,“ říká Radka Vernerová, zakladatelka Domu pro Julii.

Stavba domu pro Julii

Pozemek pro výstavbu byl vybrán již v roce 2018, v letech 2018 – 2021 byla vytvořena architektonická studie, projektová dokumentace i prováděcí dokumentace ke stavbě. Stavební povolení pro stavbu bylo vydáno v prosinci 2021. 

​V roce 2021 uzavřela organizace Dům pro Julii, z.ú. s městem Brnem smlouvu o spolupráci. Město Brno se stalo investorem celé stavby, organizace Dům pro Julii zajistí vybavení Domu a provoz všech služeb. Zahájení stavby proběhlo symbolickým poklepáním základního kamene 19. července roku 2022. Dokončení stavby je naplánováno na druhou polovinu roku 2023 a spuštění provozu na leden roku 2024.​ Dům pro Julii bude stát v brněnské lokalitě Kociánka.

zdroj: RADIOHOUSE