Fresh radio dokrývací vysílač nezískalo

Ostravská rozhlasová stanice Fresh radio nezískala dokrývací kmitočet Klimkovice 88,6 FM. Hlavním důvodem byla nevhodně zvolená strategie.

Fresh radio nezískalo dokrývací kmitočet Klimkovice 88,6 FM

Vysílač Klimkovice 88,6 FM (50 W) původně provozovalo zaniklé Rádio Dálnice. Po zrušení dopravního rádia na konci března 2023 osiřel a je mimo provoz. Nabízí se proto, aby ho využila jiná stanice.

Díky svému umístění by se velmi hodil ostravskému Fresh radiu, protože jeho jediný městský vysílač Ostrava-Karolina 103,6 FM svým maximálním výkonem 50 W nepokryje kvalitním signálem ani samotné krajské město. Proto stanice celkem logicky požádala Radu pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) o jeho přidělení. Ve své žádosti ovšem zvolila formu rozšíření stávající licence (změnou technických parametrů). RRTV ji zamítla, protože by způsobila příliš velkou změnu signálem pokrývaného území.

Vhodnější strategií by bylo požádat o novou licenci pro Klimkovice 88,6 FM. Díky ní by pak Fresh radio mohlo svůj (identický) program vysílat i z nového vysílače. Stanice, které pro získání kmitočtů uvolněných po Rádiu Dálnice zvolily žádosti o přidělení nových licencí, byly úspěšné.

Fresh radio vysílá od 24. prosince 2022 a svým formátem se snaží navázat na Rádio Helax, které své vysílání přesunulo do on-line prostředí a uvolnilo svůj FM vysílač síťovému Rádiu Blaník.

Stanici provozuje společnost Tureček Media, která také prodává reklamu.

zdroje: RRTV, Fresh radio