Frekvence 1 využívá AI pro přehledy zpráv

AI moderátora používá celoplošná rozhlasová stanice Frekvence 1 pro automatizovanou produkci zpravodajských přehledů v audio i videoformátu.

AI moderátor připravuje a uvádí přehled zpráv Frekvence 1, Tomáš Fiala zdrojem pro virtuálního redaktora

Virtuální AI moderátor Frekvence 1 dokáže zpracovávat a prezentovat zprávy z nejrůznějších zdrojů v kompletně automatickém procesu, který začíná sběrem zpráv a končícím jejich prezentací. Pro produkci jsou využívány audio a video vzorky moderátora Tomáše Fily, který souhlasil s propůjčením svého zevnějšku a hlasu AI moderátorovi.

“Moje práce spočívala v tom, že jsem si stoupl před kameru a chvíli na ni mluvil. Četl jsem knížku, něco jsem vyprávěl. Kamera natočila můj obraz, gesta a slova – intonaci a dikci. To bylo vše,“ vysvětlil Tomáš Fila k procesu „propůjčení své identity“ virtuálnímu moderátorovi.

A tak nyní můžete mít pocit, že tento moderátor Frekvence 1 nahrává každý den zpravodajské přehledy. Ale nikoli. To jen umělá inteligence použila jeho hlas, intonaci a samozřejmě tvář a gesta.

Aktuálně prezentuje tento virtuální moderátor ranní a večerní souhrny zpráv, které jsou k dispozici na webu stanice. O jejich obsahové, zvukové a obrazové kvalitě se můžete přesvědčit zde.

Frekvence 1 je, společně se stanicemi Evropa 2, Bonton, Dance Rádio, YouRadio nebo projektem Pigy pro děti, součástí multimediální skupiny Active Radio. Ta od roku 2018 patří holdingové společnosti Czech Media Invest. Projekt AI moderátora realizovala ve spolupráci s digitální agenturou Cognito.

zdroj a foto: Frekvence 1