Evropa 2 v kampani experimentuje s AI

Hudební rádio Evropa 2 spustilo interaktivní generátor obrázků s moderátory stanice, který využívá umělou inteligenci AI.

Evropa 2 v reklamní kampani využívá umělou inteligenci AI

Evropa 2 pokračuje ve své reklamní kampani Držíme ti flek. Její koncept je postavený na vizuálech s hlavními tvářemi rádia. Nově svou kampaň obohatila o interaktivní prvek, generátor obrázků s hvězdami stanice.

Návštěvník microsite svým výběrem z řady nabízených možností určuje podobu konečného výsledku. Fotografie moderátora ve vybraném prostředí respektuje grafiku kampaně a je k ní vygenerovaný krátký textový příspěvek spolu s hashtagy. A to vše je zároveň připraveno k okamžitému sdílení na Facebooku a Instagramu.

Vlastní názor na kampaň si můžete udělat z ukázky vygenerovaných vizuálů.

 

 

Smyslem je zvýšit zapojení fanoušků stanice do kampaně a zvětšení jejího dosahu. Na podporu zájmu o samotné sdílení vytvářených příspěvků Evropa 2 využívá soutěže o ceny (aktuálně iPhone 14).

Interaktivní reklamní kampaň je z dílny agentury Cognito, která je podepsána i pod některými digitálními kampaněmi Frekvence 1. Obě uvedené stanice jsou spolu s Rádiem Bonton, Rádiem Dance, Youradiem a dětským projektem Pigy součástí mediální skupiny Active Radio a jejich reklamu prodává Media Club.

zdroj: Evropa 2