Digitální audio formáty Radiohouse

Rozhlasové zastupitelství Radiohouse ze skupiny Media Bohemia, rozvíjí své digitální služby prostřednictvím nové divize RH Digital zaměřené zejména na digitální audio formáty.

RH DIGITAL - divize digitálních služeb společnosti RADIOHOUSE

Po prodeji Impression Media (společnost zaměřená na prodej on-line produktů) vytvořila skupina Media Bohemia v rámci společnosti Radiohouse novou digitální divizi RH Digital. Ta se zaměřuje na digitální audio a prodej reklamních formátů v rámci podcastů, cross-mediální balíčky tvořené on-air a digitálními produkty. A doplňuje k nim digitální full-servisové služby na sociálních sítích, PPC, Display RTB, SEO, či datové analýzy a poradenství, včetně spolupráce s významnými hráči v oblasti digitálních služeb.

Radiohouse dlouhodobě zaznamenává vzrůstající zájem klientů o reklamu v digitálních audio formátech, zejména u podcastů, programatického digitálního audia a dalších digitálních služeb. „Po odchodu Impression Media ze skupiny Media Bohemia se soustředíme především na rozvoj vlastního rozhlasového portfolia, digitálních audio formátů a programatických digitálních služeb. Vytvoření RH Digital je jen dalším logickým krokem v rámci struktury firmy, kdy se v tomto oddělení budeme zaměřovat více na kreativu a strategické propojování rozhlasových, digitálních audio a programatických formátů a sociálních sítí,“ říká Štěpán Ryska, jednatel společnosti Radiohouse.

RH Digital nabízí reklamu ve více než dvou desítkách podcastů a ve streamech distribuovaných prostřednictvím Radia.cz. Umožňují tím oslovení různých cílových skupin, které naposlouchají týdně on-line více něž milion hodin obsahu. „Pro klienty chystáme ve spolupráci s významnými hráči na trhu i cross-mediální balíčky od FM produktů, přes streamy, až po oblíbené podcasty,“ avizuje Petr Uchytil, ředitel produktu a marketingu mediální skupiny Media Bohemia. „Brzy spustíme audio kupláže s Podcasty.cz ze stáje Seznam.cz, představíme také audio balíčky zaměřené na cizojazyčná publika zákazníků v ČR.“

V souvislosti s těmito změnami spustil Radiohouse také nový web s rozšířenou nabídkou digitálních služeb.

zdroj: RADIOHOUSE