Crowdfundingová kampaň Rádia Orlicko

Nezávislé regionální Rádio Orlicko shání peníze na provoz. Obrátilo se na své posluchače a příznivce s žádostí o finanční příspěvek.

Radio Orlicko shání peníze na provoz i na platformě Donio

Rádio Orlicko začalo vysílat v říjnu 2016 v Ústí nad Orlicí na frekvenci 95,5 FM. Na začátku roku 2019 přesunulo svůj vysílač z centra města na blízký kopec a zvětšilo tak výrazně dosah signálu. V roce 2021 postupně spustilo vysílače Hradec Králové 105,1 FM a Rychnovsko 92,4 FM a pokrývá tak značnou část východních Čech. Hudební formát stanice je kompromisem mezi hlavním proudem a alternativní hudbou. Přes noc mají své místo v programu i okrajové žánry pro náročnější publikum. Stále jde o nízkonákladové rádio, které je dílem malé skupiny lidí, kteří se své práci věnují dobrovolně a zdarma ve svém volném čase.

Ambicí Rádia Orlicko je být odlišní, přinášet novinky, bavit, dávat prostor i mediální zkušenosti mladým hlasům a budovat mosty mezi generacemi. Na crowdfundingové platformě Donio se aktuálně snaží získat prostředky pro další provoz: „Vaše příspěvky umožní, aby tyto obohacující zkušenosti byly nadále součástí našeho programu a pomohou nám vytvářet prostředí, kde se každý může učit, růst a rozvíjet své schopnosti,“ uvedl Věroslav Musil, ředitel stanice. „Vaše podpora znamená budoucnost pro mladé talenty, které teprve objevují svůj hlas a místo ve světě,“ dodal.

Za prvních deset dnů se podařilo vybrat od více než 130 připěvatelů přes 90 tisíc korun. Na dosažení cílové částky čtvrt milionu zbývá ještě 7 týdnů. Pro dárce si stanice připravila celou řadu odměn, od rádiových placek, podepsaných triček, prohlídek rádia až po různé varianty reklamních kampaní.

zdroje: Rádio Orlicko