Aplikace radia.cz míří nově i do automobilů

S mobilní aplikací Radia.cz je nově možné pohodlně poslouchat on-line rádia v autě přes systémy Android Auto a Apple Carplay.

Upgrade aplikace radia.cz míří do automobilů a podporuje Android Auto a Apple Carplay

Mobilní aplikace radia.cz, která umožňuje poslech českých rozhlasových stanic on-line, nově podporuje systémy Android Auto a Apple CarPlay. Řidiči díky ní tedy mohou jednodušeji a pohodlněji přes audiosystém vozidla poslouchat svou oblíbenou stanici i v místech, kde není dostupný FM nebo DAB+ signál. Nebo mohou poslouchat stanici, která vysílá jen na internetu. Radia.cz dnes nabízí svým uživatelům na sto různých stanic s možností přidat si další, dle vlastní preference.

Používání aplikace vyžaduje, aby měl mobil alespoň 3G signál a dostatečný datový tarif. A také auto musí podporovat jeden ze systémů Apple CarPlay nebo Android Auto.

„Nově si mohou posluchači přidat do seznamu rádií i stream jejich oblíbeného rádia, které není v naší nabídce,“ říká Jakub Šmejkal, projektový manažer společnosti RádiaCZ a dodává: „V budoucnu se chystáme přidat podporu i pro hlasové asistenty Siri, Alexa a další.“

Aplikaci provozuje společnost RadiaCZ ze skupiny Media Bohemia.

zdroje: RADIOHOUSE