Radio Beat posílilo digitální vysílání

Rockové Radio Beat se objevilo ve třetí digitální rozhlasové síti. Jeho program nově distribuuje v Praze a středních Čechách COLOR DAB+ multiplex.

Radio Beat je ve třetí digitální síti - COLOR DAB+ multiplexu

V digitálním pásmu DAB+ dlouhodobě šíří Radio Beat společnost RTI cz. Její multiplex signálem pokrývá Prahu a místa v Karlovarském, Plzeňském a Jihočeském kraji.

V roce 2020 stanici zařadily do svého DAB+ multiplexu České Radiokomunikace. Jeho signál je dostupný v hlavním městě, Plzni a Ostravě.

Nyní nově přibylo Radio Beat v digitální síti COLOR DAB+, kterou provozuje společnost JOE Media. Stanici tak mohu přijímat posluchači v Praze a středních Čechách a místy i v okolních regionech.

Na první pohled by se mohlo jevit jako zbytečné vysílat hned ve třech multiplexech. Ale více vysílacích míst v hustě zastavěné Praze výrazně zlepšuje možnost indoor příjmu (v budovách). Navíc jednotlivé multiplexy se mimo hlavní město doplňují (pokrývají signálem různá území).

Rozhodnutí vstoupit do COLOR DAB+ multiplexu může mít i strategický význam. Jednak tento multiplex bude už brzy šířit digitální signál nového konkurenčního rockového Black Hornet Radia. Zároveň včasná větší dostupnost digitálního příjmu Radiu Beat umožňuje se lépe připravit na vstup konkurenčního Rock Radia. To veřejně deklarovalo svůj záměr digitálně vysílat, jakmile budou dostupné řádné komerční DAB+ multiplexy. O možnost je vybudovat a provozovat aktuálně soutěží uchazeči v aukci pořádané ČTÚ (jak jsme informovali zde).

Zajímavé zároveň je, že Radio Beat docela usilovně před svými posluchači tají skutečnost, že již řadu let digitálně vysílá. Na svém webu podrobně informuje o více než 50 FM vysílačích, které šíří jeho signál. Přidává podrobnosti o satelitním a on-line příjmu, ale o možnostech poslouchat stanici na digitálních DAB+ přijímačích zde nepadne ano slovo…

Radio Beat ze skupiny Radio United Broadcasting obchodně zastupuje (a reklamu prodává) na národním i lokálním trhu Media Club.

zdroje: Radio Beat, JOE Media, CTU