Radio Z končí a nahradí ho Radio Prostor

Po změně majitelů se změní samotné rádio a jeho značka. Radio Z opouští 23. června rozhlasový éter a po měsíční pauze 24. července odstartuje nově jako Radio Prostor.

Radio Prostor nahradilo Radio Z

Vloni koupila Radio Z od mediální společnosti Czech Media Invest Daniela Křetínského a Patrika Tkáče společnost SPM Media. A po změně vlastníka nyní následuje se souhlasem Rady pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) kompletní rebranding stanice.

Radio Z v pátek 23. června 2023 končí vysílání původního programu a měsíc bude kompletně přebírat BBC World Service. Jako Radio Prostor pak plánuje zahájit své vysílání v plném rozsahu 24. července. Vysílací frekvence v pásmu FM zůstávají beze změny, digitální vysílání v pásmu DAB+ stanice aktuálně opouští (uvolněné místo v multiplexu zaplní Dance radio).

Radio Prostor chce svým posluchačům přinášet informace, fakta, názory, osobnosti a životní styl s důrazem na aktuálnost, věcnost a srozumitelnost. Prioritami nového formátu stanice mají být také co nejvyšší názorová otevřenost a interakce s posluchači. Programové schéma bude vedle ranního bloku a výrazných zpravodajských prvků založeno na dvou různých rozhovorových oknech vysílaných ve všední dny.

„Naším sloganem je slovní spojení „Pro každý den“ a naplnění tohoto hesla je naším ultimátním cílem ve všech jeho významech. Chceme být našim posluchačům, a nejen jim, nablízku,” uvedl Petr Vladyka, který má přípravu  na starosti. Chceme být dynamičtí, aktuální, tady a teď. Rozhodně neobjevujeme Ameriku, ale určitě se budeme chtít vyhnout předsudkům, dogmatům a klišé. To vše s lehkostí, nadsázkou či (sebe)ironií,” dodal Vladyka.

Vlastníkem Radia Prostor je SPM Media Marka Španěla a Slavomíra Pavlíčka. Součástí mediální skupiny jsou také Echo Media, Blogosvět, Coolpany.

zdroje: Radio Prostor