Rádio Ukrajina ukončilo vysílání

Skončilo vysílání Rádia Ukrajina, které vysílalo v ukrajinštině. Určené bylo především pro uprchlíky, kteří do Česka utekli před válečným konfliktem ve své zemi.

Rádio Ukrajina ukončilo vysílání

Rádio Ukrajina realizovala jako svůj speciální projekt Skupina Media Bohemia. Odstartovalo v druhé polovině března 2022 nejprve jako online stream. Po získání licence pak digitální vysílání stanice od dubna do konce roku šířily dva DAB+ multiplexy. S Novým rokem 2023 bylo digitální vysílání ukončeno a Rádio Ukrajina pokračovalo už jen jako online projekt. Ukončen byl letos na jaře, poslední příspěvky stanice na vlastním webu a sociálních sítích jsou z přelomu dubna a května. Online stream stanice je vypnutý, dostupný zatím ještě zůstal web Rádia Ukrajina.

Stanice vytvářela vlastní autorský obsah, její tým tvořili ukrajinští moderátoři a redaktoři. V programu byly jak aktuální zprávy z Ukrajiny, tak praktické informace důležité pro život v Česku. Samozřejmostí pak byla ukrajinská hudba a ve vysílání nechyběly ani pohádky, protože právě děti představovaly velkou část válečných uprchlíků.

Vysílání veřejnoprávního Ukrajinského rádia (Українське Pадіо) v síti ČRo DAB+ normálně pokračuje a nadále zprostředkuje Ukrajincům u nás informační a kulturně společenský kontakt se svou domovskou zemí.

zdroj: Rádio Ukrajina