Rádio Praha zlepšuje kvalitu FM signálu

Metropolitní stanice Českého rozhlasu změnila umístění svého FM vysílače. Z Letné ho přesunula na budovu Národního technického muzea.

Radio Praha, metropolitni stanice Ceskeho rozhlasu CRo peesunula svuj vysilac 107,1 FM z Letne na budovu Narodniho technickeho muzea

Rádio Praha ve středu 20. prosince 2023 začalo v hlavním městě vysílat z nového místa, konkrétně z budovy Národního technického muzea. Od změny umístění svého vysílače 107,1 FM si slibuje zlepšení možností příjmu stanice na klasických (analogových) rozhlasových přijímačích.

„Jsme rádi, že se nám podařilo v úzké spolupráci s Českým telekomunikačním úřadem najít lepší lokalitu pro vysílač stanice Rádio Praha. Výhodou nového vysílače je lepší směrová charakteristika vysílací antény, která nemá v žádném směru omezení, a především vyšší výška vysílací antény. Díky tomu očekáváme výrazně lepší kvalitu přijímaného signálu stanice Rádio Praha,“ uvedl při této příležitosti ředitel Techniky a správy Českého rozhlasu Karel Zýka.

Stanice se letos vrátila do analogového FM pásma. Původně, ještě jako Regina, vysílala do listopadu 2015 na frekvenci 92,6 FM. Následně se přesunula do digitálního DAB+ pásma jako Regina DAB Praha. V říjnu 2019 se pak stanice přejmenovala Rádio DAB Praha a v lednu 2023 na Rádio Praha, kdy také začala vysílat na nové frekvenci 107,1 FM z Letné výkonem 200 W.

Hlavní cílovou skupinou metropolitní stanice jsou posluchači ve věku 30-45 let s aktivním zájmem o život, kulturu a společenské události v hlavním městě. Hudebně je rádio založeno na hitech posledních 10 let.

zdroj: Český rozhlas