Rádio Praha nově hraje i v tunelech

Rádio Praha mohou motoristé nerušeně poslouchat i ve dvou pražských tunelech. Metropolitní stanice Českého rozhlasu vysílá v DAB+ a od letoška také na frekvenci 107,1 FM.

Radio Praha hraje nove i ve 2 prazskych tunelech

Stanice ČRo Rádio Praha je motoristům k dispozici nejen na nové frekvenci 107,1 FM, ale  nově také ve dvou pražských dálničních tunelech, konkrétně

  • Cholupice (Komořanský tunel) na D0 a
  • Lochkov na D0.

Dokrývací vysílače v tunelech umožňují nepřerušovaný poslech stanice i pod zemí v místech, kam se signál běžně nedostane.

Technické vylepšení, které je v provozu od 24. ledna 2023, koresponduje s celkovým zaměřením metropolitního rádia: Hity, doprava, informace.

Cílovou skupinou Rádia Praha jsou posluchači ve věku 30-45 let s aktivním zájmem o život, kulturu a společenské události v hlavním městě. Pro řidiče stanice přes den vysílá každou čtvrthodinu dopravní informace. Hudebně je rádio založeno na hitech posledních 10 let.

Původně se pražská veřejnoprávní stanice nazývala Regina a v analogovém pásmu vysílala do listopadu 2015 na frekvenci 92,6 FM. Následně se přesunula do digitálního DAB+ pásma jako Regina DAB Praha. V říjnu 2019 se pak stanice přejmenovala Rádio DAB Praha a v lednu 2023 na Rádio Praha. S poslední změnou názvu souvisí i návrat k analogovém vysílání v FM pásmu. 

zdroj: Český rozhlas