Radio MUSICONLY spustilo vysílání

Zkušební digitální vysílání pro Prahu a okolí zahájil rakouský hudební projekt MUSICONLY. V Multiplexu COLOR DAB+ vysílá nemoderovaný program.

Radio musiconly zacalo digitalne vysilat v multiplexu color dab+ pro Prahu a okoli

Celkem neočekávaně vstoupila do českého digitálního rozhlasového éteru nová rakouská stanice MUSICONLY. Její zkušební vysílání je dostupné v Praze a středních Čechách. Aktuálně ho tvoří strukturovaný hudební proud (CHR formát), který je prokládán znělkami v češtině, němčině a angličtině. Moderované vysílání je v plánu v budoucnu, nejprve ale bez češtiny, jen v němčině a angličtině. Výsledná podoba programu se v současné době stále ještě formuje.

Za projektem stojí vídeňský hudební podnikatel Harald P.  Winkelhofer, který se primárně zabývá dodáváním hudby pro restaurace a další provozovny a zároveň webdesignem. Na vlastním webu MUSICONLY jsou pak k dispozici tematické hudební streamy. Pro dosažení lepší zvukové kvality a věrnosti používají hudební nahrávky zásadně ve formátu nekomprimovaných WAV souborů a vůbec nevyužívají rozšířený formát MP3.

MUSICONLY vysílá digitálně v multiplexu COLOR DAB+ a je k dispozici také online (na vlastním webu). O budoucnosti tohoto nízkonákladového rádiového projektu rozhodne čas a životaschopnost jeho byznys modelu.

zdroje: MUSICONLY, Joe Media