Rádio Junior vysílá z nového studia

Digitální stanice Českého rozhlasu Rádio Junior, zacílená na děti ve věku 4 -14 let, dostala k 10tým narozeninám nové vysílací studio.

Rádio Junior a jeho nové vysílací studio

Český rozhlas po přibližně čtvrtletní rekonstrukci otevřel nové studio čistě digitálního Rádia Junior. Stanice pro nejmladší posluchače má od března 2023 nejmodernější vysílací pracoviště veřejnoprávní instituce, které kombinuje prvky klasického rozhlasového studia se studiem televizním.

Nové studio vyniká nadstandardní akustikou, prostorovým i barevným vyvážením, disponuje variabilním LED osvětlením po obvodu celého studia (RGB barvený model). Součástí je i zapuštěný dotykový 4K televizor s úhlopříčkou 218 cm a rozlišením rozlišení 3840 x 2160 včetně integrovaného počítače a takzvaný „kreativní koutek“ z EchoJazz materiálu pro výrobu krátkých audio a video formátů, jako jsou video podcasty, živé streamy apod. V novém studiu je i několik kamer s vysokým rozlišením a nezávislým ovládáním z externí režie. Interiérové prvky kombinují sytě žlutou a tyrkysovou barvu.

Rádio Junior živě vysílá ve všední dny od ranních 6 do 8 hod. a odpoledne od 17 do 20 hod.

foto: David Janečka, Český rozhlas  |  zdroj: Český rozhlas